Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania - pomocy


ficjor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ogrzewaniem (od zeszłej zimy):

- układ jest odpowietrzony,

- nagrzewnica jest drożna.

- nawet jak ustawie temp. na HI to wentylator od klimy zasuwa cały czas.

Błędy z VAG:

00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)

30-00 - Open or Short to B+

01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

Czy sam silniczek od klapy centralnej może powodować totalny brak ciepłą?

Za schowkiem widać jak silniczek pracuje podczas zmian temperatury w zakresie LO -> HI.

Co może być przyczyną? Proszę o pomoc, niedługo jadę w trasę a każdy mechanik w okolicy chce mi ściągać deskę.

Gdzie są klapy ciepło zimno?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że przy odrobinie gimnastyki da się ogarnąć temat silników klap bez demontażu deski , ale mechanikowi zawsze lepiej zdemontować deskę bo ma za co potem kasować , nawet jak zrobi bez demontażu .

Silniki klap są za schowkiem od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

W takim razie, który silniczek może odpowiadać za brak ciepłego powietrza skoro ten od zmiany temp. pracuje w pełnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem,odpowietrzylem układ i nadal leci letnie powietrze,niby węże do nagrzewnicy gorące na blacie 90stopni a nie mam ciepłego powietrza;/pomóżcie bo już nie wiem co mam robic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz schowek masz tam dwa silniczki jeden od sterowania klap nadmuchu gora srodek dol a drugi zamyka i otwiera powietrze cieplp zimno ten pierwszy jest blizej silnika a ten od otwierania klap cieplo zimno jest blizej w strone radia bedziesz widzial napewno ja tez mam proble z ogrzewaniem ale wszystkie silniczki pracuja

---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

a moze ktos mi pomoze tez mam brak ogrzewania silniczki dzialaja temperatura na zegarze 90 przewody sa cieple oprocz tych dwoch ktore ida do nagrzewnicy przewody te sa letnie uklad byl odpowietrzany wyglada na to jak by nie dochodzil plyn do nagrzewnicy moze ktos cos wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color] przewody sa cieple oprocz tych dwoch ktore ida do nagrzewnicy przewody te sa letnie uklad byl odpowietrzany wyglada na to jak by nie dochodzil plyn do nagrzewnicy moze ktos cos wie

Może masz zatkaną bądź zarośniętą nagrzewnicę , i pompa niemoże przepchać płynu.

Rozłącz przewody wąż ogrodowy i płukanie w jedną i drugą stronę może pomoże, lepsza by była myjka ciśnieniowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...