Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Przestała działac klimatyzacja . Dmucha tylko ciepłe powietrze. Proszę o pomoc


pio63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Od przedwczoraj klimatyzacja zaczęła dmuchać mi ciepłym powietrzem.Zaczęło to się nagle. Pomyślałem, że może to brak czynnika lub jakaś nieszczelność. Pojechałem sprawdzili mi układ okazało się że wszystko jest ok.Wymieniłem czynnik i nadal nic. Pojechałem do gościa, który podłączył mi autko pod komputer i powiedział mi, że cytuje:

zawór regulacyjny kompresora się nie włącza i wentylator też się nie załącza.

pojechałem do elektromechanika ten powiedział mi, że na pewno sprężarka do wymiany. Zupełnie na tym się nie znam więc proszę bardzo o pomoc w tej kwestii, a zarazem mam kilka pytań.

1. Czy nie działanie wentylatora może spowodować nie działanie całego układu klimatyzacji?

2. Gdzie w moim samochodzie znajduje się zawór regulacyjny kompresora i za co on odpowiada?

3. Czy to wina sprężarki?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc w tej sprawie i pozdrawiam

Mój samochód to Audi A4 B6 1,9 TDI AWX 2001 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawor rozprezny N280 znajduje sie w kompresorze. jego wymiana nalezy do serwisu klimatyzacji.

niedzialajacy wentylator powoduje przeciazenie kompresora klimatyzacji. poniewaz wszelkie prace dotyczace ukladu cisnienia nalezy prowadzic majac specajlistyczne wyposazenie ( wytworzenie prozni, niedpopuszczenie wilgoci do ukladu, sprawdzenie szczelnosci, napelnienie odpowiednia iloscia czynnkika chlodzacego oraz oleju pod odpowiednim cisnieniem) radze znalezc solidny serwis klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...