Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak światła wstecznego po przekładce z multi na manual


Ma1477

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Nie mam światła wstecznego i nie wiem jak to podłączyć. Poprzedni właściciel zmienił automat (multitronic) o oznaczeniu GYJ na manual i nie podłączył wstecznego. Mam dwie kostki wolne, jedna jest różowa z 2 pinami a druga jest duża okrągła i ma więcej kabli (podobna jest do tej od wtrysków) i w niej złączone są 2 brązowe kable. A tam gdzie przekaźniki są, pod kierownicą nikt nic nie zmieniał. Jak znaleźć wsteczny teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostke z uciętym kablem od czujnika ze skrzyni mam wyciągniętą. Tylko interesuje mnie podłączenie z wiązki multitronica, mam fotke jak wygląda wiązka.

WP_000054.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 18:23 ---------- Poprzedni post napisany at 18:21 ----------

Jak widać na zdj 2 kable są złączone (brązowe wycięte z wtyczki) ale wsteczny nie podłączony :( Pomocy koledzy jak to zrobić?

---------- Post dopisany at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany at 18:23 ----------

Dodam że robiłem test na vagu i lewe i prawe światło cofania się pali ale jak je podłączyć to nie mam pojęcia nie wiem które piny są od tego :(

---------- Post dopisany 24-10-2012 at 18:17 ---------- Poprzedni post napisany 23-10-2012 at 22:23 ----------

Nikt nie wie co i jak ?

---------- Post dopisany 25-10-2012 at 19:48 ---------- Poprzedni post napisany 24-10-2012 at 18:17 ----------

A może ktoś przekładał skrzynie i ma zdj? Znalazłem opis pinów na forum ale są inne kolory hmm a nr pinów tam za bardzo na kostce nie widać. Jest jeszcze opcja na cięcie wiązki od świateł i plus ze stacyjki przez bezpiecznik do czujnika w skrzyni i do świateł ale to będzie straszna prowizorka ehh

tu jest opis ale nie pasują kolory http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-12/all-b6-b7-swap-skrzyni-multitronic-manualna-175768/index2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś robiłem taką przekładkę w pasacie b5 FL, te kable wyprułem razem ze sterownikiem aż do słupka przedniego pasażera w razie czego żeby przypadkiem jakieś zwarcie się nie zrobiło. wywaliłem przekaźnik od skrzyni a w gniazdo po nim wpiołem kable od czujnika w skrzyni do tego musiałem jeszcze zewrzeć dwa piny w tym gnieździe bo inaczej nie można było odpalić auta, przy podłączeniu tego sugerowałem się schematem na przekaźniku, mam nadzieję że to ci trochę pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multitronic ma troszkę inaczej :( Jest jakiś przekaźnik pod kierą taki mały. Jeden kabel jest zlutowany i drugim pewnie żeby odpalał :) Może wie ktoś który to pin w ecu od wstecznego to bym poszperał troche :)

---------- Post dopisany 29-10-2012 at 12:27 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 20:11 ----------

Nikt nie wie ehh. Jest sporo ludzi po przekładce ale nikt nie wie jak ma podłączony wsteczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma ktoś z was możliwości zrobienia fotki które to kable?

---------- Post dopisany at 17:36 ---------- Poprzedni post napisany at 16:31 ----------

Powoli sam coś kombinuje i jak dałem niebiesko-czarny do tego brązowego (pewnie masa) to wywaliło bezpiecznik 31 od światła cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...