Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Schemat ściemniacza oświetlenia


Traviz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukałem tu na forum i w ETCE jakiegoś schematu elektrycznego ponieważ szukam dobrego miejsca, gdzie jest jednoczesny dostęp do przewodów sterowania centralnym zamkiem (fabrycznym) oraz czujników otwarcia drzwi i lampek oświetleniowych :)

Chodzi dokładnie o np. otwarcie drzwi/przekręcenie kluczyka w drzwiach/otworzenie pilotem i zapalenie się lampek wewnętrzynch. Znajdę to wszystko blisko siebie gdzieś niedaleko bezpieczników ?

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja wstawiałem sterownik do centralnego,żeby był na pilota.

Do wiązki się dostaniesz ja zdejmiesz osłonę w nogach u kierowcy. Dojdziesz do otworu z którego wychodzą przewody z drzwi 5szt. (trochę mało tam miejsca) i po kablach dojdziesz do kostek (też są pod tą osłoną chyba 2 górne kostki albo jedna NIE PAMIęTAM). Osłona jest przykręcona na 2 wkręty (krzyżak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7JK8, to są kabelki centralnego, OK :)

Teraz może napisze o co mi chodzi. Chcę podłączyć ściemniacz oświetlenia. Może i bajerek, może i nie - w każdym bądź razie miałem to w autku, którym jeździłem w USA i bardzo mi się spodobało :D

Poszukuję więc sygnału zakmnięcia i otwarcia centralnego, prądu do wszystkich lampek i sygnału otwarcia drzwi. Centralny więc już mamy.

W jaki sposób idzie zasilania do lampek oświetleniowych ? Do każdej osobno czy do wszystkich jednocześnie (podsufitką) ? Audi też ma taki jakby czasowy wyłącznik/włącznik który działa ze stacyjką dlatego trochę się gubię :(

Ale jak się uda może jakieś fotostory będzie z tego zmagania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do tematu :hi:

Też chcę sobie założyć ściemniacz oświetlenia, ale gdy wyjąłem pompkę to nie wiedziałem za co się zabrać :confused4: Jest tam 9 pinów i mam pojęcia pod który się wpiąć. Może ktoś ma schemat tej pompki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...