Treść opublikowana przez płotek85
-
Wylatujące kawałki gąbki z nawiewu.
Nad klapą obiegu wewnętrznego znajduje się jeszcze jedna klapka metalowa z otworami, czy na niej powinna się też znajdować gąbka? I od czego ona jest?
-
Audi A4 1.9 tdi 110 km - Ciężko wchodzące biegi
No właśnie już to trochę odczuwam przy zmianie biegów, zwłaszcza na 2 reszta OK.
-
Audi A4 1.9 tdi 110 km - Ciężko wchodzące biegi
Cały zestaw LUK kosztował mnie 460 zł po zniżkach, wiec chyba nie jest tak źle. Wymianę sam robiłem, więc tylko kosztowało mnie to cały dzień roboty . Nie wiem czy jest sens jeszcze wymieniać olej?
-
Audi A4 1.9 tdi 110 km - Ciężko wchodzące biegi
Witam Jestem świeżo co po wymianie kompletu sprzęgła, założony jest LUK. Od razu wyczuwalna różnica, biegi wchodzą o wiele lżej niż przed wymianą, zarówno na zgaszonym jak i na pracującym silniku. Jest bardzo zadowolony z wymiany, trochę zabolało ale było warto. Biegi czasem się delikatnie blokują ale to nie jest to samo co było wcześniej. Chyba się synchronizatory kończą. Wielkie dzięki za pomoc.
-
[B5 AHU] Jak prawidłowo wypoziomować skrzynie biegów?
też tak myślę, ale z drugiej strony może by powiedział jak to zrobił, bo jestem bardzo ciekawy czy u mnie jest wszystko ok
-
Audi A4 1.9 tdi 110 km - Ciężko wchodzące biegi
Bo musiałem wymienić tylko uszczelniacz a na wymianę sprzęgła i tak nie miałem kasy. Teraz muszę znów ściągać skrzynie tylko że teraz z wymianą sprzęgła. Dzięki za pomoc. Ech, człowiek przez całe życie się uczy....
-
Audi A4 1.9 tdi 110 km - Ciężko wchodzące biegi
Akurat nie mam u siebie założonego dwumasa, ale jak ściągałem skrzynie rok temu w celu wymiany uszczelniacza wału korbowego, to widziałem że mam normalną tarczę sprzęgłową i sprężynki w niej już słabo się trzymały, blaszki były już podpiłowane i same okładziny od nitów było ok 1-1,5 mm. Chcę wymienić cały komplet. Jakie sprzęgło wybrać: Sachs LUK Valeo SRL
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Może coś więcej napisz, czemu taka opinia? Ja się bardziej nastawiałem że o skrzynia. Pytam, bo jestem ciekawy dlaczego tak się dzieje. Jakie sprzęgło wybrać: Sachs LUK Valeo SRL
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Koledzy, proszę o pomoc Mam problem ze zmianą biegów w mojej A4 objawy są takie: na zgaszonym silniki biegi wchodzą bez problemu, na odpalonym już tak nie ma. Podczas jazdy na zimnej skrzyni mam problem z wożeniem prawie wszystkich biegów, gdy się rozgrzeje to problem jest z 1 i wstecznym. Gdy dojeżdżam do świateł i redukuję bieg na 1, to robię to gdy auto się jeszcze toczy ( lżej wchodzi ) i czuć wtedy takie lekkie szarpnięcie, jak by do końca nie wysprzęglał, bo jak się zatrzymam, to potem muszę wajchować i przelecieć wszystkie biegi i dopiero wejdzie 1. Nic nie zgrzyta podczas zmiany biegów. Poziom olej w normie, nie był wymieniany. Siłownik skrzyni biegów był regenerowany i dobrze odpowietrzony. Nie wiem co robić, wymiana skrzyni, oleju czy sprzęgła??? Proszę o pomoc.
-
Audi A4 1.9 tdi 110 km - Ciężko wchodzące biegi
Koledzy, proszę o pomoc Mam problem ze zmianą biegów w mojej A4 objawy są takie: na zgaszonym silniki biegi wchodzą bez problemu, na odpalonym już tak nie ma. Podczas jazdy na zimnej skrzyni mam problem z wożeniem prawie wszystkich biegów, gdy się rozgrzeje to problem jest z 1 i wstecznym. Gdy dojeżdżam do świateł i redukuję bieg na 1, to robię to gdy auto się jeszcze toczy ( lżej wchodzi ) i czuć wtedy takie lekkie szarpnięcie, jak by do końca nie wysprzęglał, bo jak się zatrzymam, to potem muszę wajchować i przelecieć wszystkie biegi i dopiero wejdzie 1. Nic nie zgrzyta podczas zmiany biegów. Poziom olej w normie, nie był wymieniany. Siłownik skrzyni biegów był regenerowany i dobrze odpowietrzony. Nie wiem co robić, wymiana skrzyni, oleju czy sprzęgła??? Proszę o pomoc.
-
[B5 AHU] Jak prawidłowo wypoziomować skrzynie biegów?
Witam Ustawiłeś już ją u siebie?
-
gadżet w miejsce popielniczki przedniej ??
o kolego,za mocno:shock3:
-
gadżet w miejsce popielniczki przedniej ??
To dokup sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki. Ja sobie dokupiłem podwójne i mam zamontowane pod schowkiem a pnad nogami pasażera i tam mam poprowadzony przewód do CB który jest cały czas włożony w to gniazdo, a przy samym CB dorobione złoczę do odłączenia samego CB i wyjęcia, drogie jest wole, ewentualnie nawi podłączyć. Sam mam ochotę zrobić schowek w tym miejscu i podświetlenie wykorzystać ze złącza zapalniczki, tylko też przerobić na czerwoną listwę.
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
Może wyjaśnimy jeszcze raz. - silnik rozgrzany do 90*C - ustawiamy na 0,740 Kurcze, ja nawet tak nie mam ustawionego, bo zawsze ustawiałem to na zimnym silniku ( tzn może 40*C ). Czy tak ma być ustawiane?
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
uzupełnij profil kolego! pewnie ci chodzi o czujnik przesuwu RSW, mały opis ustawienie czujnika rsw : Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf -
-
Jakiej firmy wybrać sprężyny do zawieszenia 1BA
springi założone nowe LESJÖFORS tylko jest takie wrażenie że trochę wyżej stoi przód, ale jak się postawi na równym podłoży i popatrzy z boku to jest ok. Chyba się już do starego przyzwyczaiłem:grin: Uważam że temat jest do zamknięcia, wszystkim dziękuje za pomoc:thumbup1:
-
Jakiej firmy wybrać sprężyny do zawieszenia 1BA
też propozycja do rozważenia, tylko w jakim są stanie? Chociaż z drugiej strony wolałbym nowe bo też mam nowe amorki już zakupione i czekają na montaż.
-
Jakiej firmy wybrać sprężyny do zawieszenia 1BA
dzięki za propozycję, myślałem nad kayaba. dalej czekam na opinie i propozycję....
-
Jakiej firmy wybrać sprężyny do zawieszenia 1BA
audi a4 b4 96r AFN, zawieszenia 1BA Jak większości forumowiczów czasem stuka zawieszenie z przodu. Moje auto przed wymianą jeszcze miało ori zawieszenie, teraz żeby nie było mu gorzej też mu zapodałem wahacze z górnej półki, lemforder. Po wymianie dalej coś puka. Pojechałem na sprawdzenie zawieszenia, okazało się że jeden padł w dziwnym miejscu, guma się oddzieliła, wymieniłem, dalej puka. Gumy stabilizatora zostały wymienione. Po głębszych ponownych oględzinach okazało się że jedna sprężyna jest pęknięta i pewnie stąd te stuki. Amortyzatory sachs czekają na montaż razem z górnymi poduszkami. Teraz moje pytanie: Jakiej firmy wybrać sprężyny na przód żeby samochód stał równo i tak samo jak przed wymianą. Na allegro jest sporo tego i nie wiem z której oferty skorzystać. Jak byście mogli pomóc i podać zaufane linki:wink: Pozdrawiam:naughty:
-
Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa
Dzięki kolego za dobra poradę Raczej poczekam i dozbieram kasy na coś bardziej porządnego. Mówisz o nie kupowaniu z allegro, patrzyłem też na lampy metz. Znalazłem takie coś? METZ 44 AF-1 DO NIKON D90 D3100 D5100 D7000 PL GWA (3134865652) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Bo nissin to jest o wiele droższy i na ori mnie nie stać.
-
Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa
fakt, zapomniałem podać cena 200-300zł. Raczej w tej cenie to będzie zamiennik. Może naskrobie się więcej kasy.
-
Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa
Mam pytanie, może trochę z innej beczki, ale potrzebuję kupić lampę błyskową z obrotową główką (lewo, prawo, góra, dół). Posiadam Nikon-a D3100. Zbliżają mi się różne okoliczności rodzinne i potrzebuję doświetlić sceny. Proszę o propozycje i opinię..... Pozdrawiam.
-
Jakie amory wybrac
podpinam się pod temat, jak Kayaba to jakie, gaz czy olej? Słyszałem że gazowe są twardsze i dłużej wytrzymają.
-
Dziwny przypadek bicia na kierownicy zagadka nie do rozwiazania
Ja na twoim miejscu bym się jak najszybciej wybrał na sprawdzenie wszystkich wahaczy. Miałem u siebie podobny problem i po wymianie 2 górnych wahaczy się uspokoiło.
-
centralny zamek
ja bym sprawdził całą instalację, zaczynając od pompki łącznie z jej rozebraniem i sprawdzeniem wszystkich połączeń, kończąc na poszczególnych wyłącznikach i wtyczkach. Trochę roboty, ale warto. Osobiście miałem taki problem w pompce, nie wiem skąd znalazł się kawałem opiłka metalu na ścieżkach i robiło mi zwarcie, nie mogłem się dostać do samochody:wallbash: i musiała jechać po klucz 100km. I jeszcze ułamany jeden z pinów w wyłączniku od kierowcy i się nie otwierały. Więc sprawdź wszystko, może gdzieś wodę masz??