Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wylatujące kawałki gąbki z nawiewu.


paffcio32

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy! Od około dwóch miesięcy z wewnętrznego nawiewu na szybę przednią wylatuje mi wraz z powietrzem pełno syfu i kawałeczki gąbki.Filtr kabinowy wymieniony.

Macie jakieś pomysły???? Mam nadzieję że nie będę musiał rozbierać kokpitu:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod filtrem kabinowym jest klapa od obiegu wewnętrznego na której jest naklejona cienka gąbka,czas zrobił swoje po prostu sparciała i odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij filtr kabinowy i wyjmiesz resztki gąbki, która wkręca się w wiatrak i rozdrabnia na ten syf, który leci Ci z nawiewów. Przerabiałem to w Passacie :)

Brak tej gąbki w późniejszym czasie kompletnie na nic nie wpłynął, także bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka z klapy obiegu zamkniętego się kruszy i wpada do nawiewów. Miałem tak w poprzedniej A4 B5. Raz wpadł mi większy kawałek na łopatki wentylatora i przy większej prędkości wentylatora myślałem że się rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś takiego miałem w Golfie po rozszczelnieniu nagrzewnicy - płyn z układu chłodzenia wsiąkł w gąbki, uszczelniające różne ruchome klapki,

zaczęły się sypać w proszek i wylatywać po kawałku przez wszystkie nawiewy - musiałem je wszędzie zlikwidować bo inaczej to trzeba by było

jeździć w masce p.pyłowej i okularach ochronnych.:sarcastic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad klapą obiegu wewnętrznego znajduje się jeszcze jedna klapka metalowa z otworami, czy na niej powinna się też znajdować gąbka? I od czego ona jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych klapach orginalnie jest naklejona gąbka która z latami sie kruszy. ogranicza ona przepływ powietrza. robiłem gościowi w golfie 3 przy okazji wymiany nagrzewnicy, czyszczenie klap i naklejanie noweg gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...