Skocz do zawartości
IGNOROWANY

piszczące , skrzypiące wycieraczki na szybie przedniej


slawa83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ma ktoś z Was rozwiązanie na dosyć drażniący mnie problem, otóż piszczą mi wycieraczki podczas użytkowania. Pierwszym krokiem była zmiana piór z boshowych na wycieraczki grafitowe z allegro. Po tej wymianie i pierwszym użytkowaniu niestety rozczarowałem się gdyż moim uszom pisk dobiegał nadal, postanowiłem więc sprawdzić czy nie piszczy czasem mechanizm. Po podniesieniu wycieraczek do góry nic nie było słychać. Kolejnym krokiem było sprawdzenie każdej wycieraczki z osobna, jedna na szybie druga podniesiona i tu ku mojemu zdziwieniu nie było żadnych pisków przy żadnej konfiguracji. Może chodzi o to że obszar pracy wycieraczek nachodzi na siebie i jedna leci po czystej powierzchni i dlatego piszczy, ale nie miałem czasu tego sprawdzić. Miał ktoś już podobną sytuację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem dziewczynie wycieraczki w fabi. Założyłem nowiutkie Bosche i qrde piszcza jak cholera. Myslalem ze może szyba jakas zapaćkana ale raczej nie .

Wydaje mi sie ze w tej fabi szyba ma juz tak dużo micro rysek (240k na blacie), że powierzchnia jest lekko chropowata i to powoduje to piszczenie. Może u Ciebie jest podobna akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtłuścić bdb. Ja jeszcze nakładam " niewidzialną wycieraczkę " , myślałem ze to badziewie ale jak sie dobrze nałoży to pomaga, szyba się tak nie brudzi , i rzadziej używa się zwykłej wycieraczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...