Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładanie kol


Voucher

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Jako, że sezon wymiany opon, można powiedzieć, że już w pełni :wink:, nasunęły mi się pewne pytania co do ich wymiany i przekładania. W swoim aucie przy przekładaniu kół, stosowałem zasadę LT=LP oraz PT=PP. Po przeczytaniu kilku artykułów w internecie ( m.in. Ząbkowanie opon - Opony.com.pl ) mam pewien mętlik w głowie, bo każdy stosuję inną zasadę. Inni wymieniają koła tak jak ja, inni na krzyż (oczywiście z zachowanie zasady kierunku rotacji danej opony), a jeszcze inni w ogóle..

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Przekładać na krzyż, celem lepszego zużycia bieżnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły staraj się tylko o to by opony się równomiernie zużywały. Czyli te lepsze na przód. W skrócie ile osób tyle opini i rad. Ps widzę że masz quattro więc i tak się równo będą zużywały ja mam ośkę więc przekładam co sezon tył z przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze daje na tył lepsze opony bo w poślizg się wpada zazwyczaj z powodu zarzucenia tyłu auta

Owszem na tył daje się lepsze jeśli jest jakaś większa różnica miedzy nimi, jesli zmieniasz co sezon opony to roznica jest prawie niezauwazalna i rotacja opon pozwoli zużywać cały komplet równomiernie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za przekladaniem, ale tylko na przemian, oczywiscie jesli masz tak sanmo zuzyte opony

nigdy bym nie przekaldal na krzyz, wydaje mi sie, ze oppona szybciej sie zedrze i przez kilkaset kilometrow bedzie maiala gorsza przyczepnosc, w koncu chodzila z innej strony i inaczej sie zcierala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...