Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegrzewanie silnika 1.8t AEB


Pio_p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z samochodem. Posiadam a4 1.8 t aeb obecnie jeżdżę bez termostatu po wsadzeniu termostatu silnik się przegrzewa.Jak jest wyjęty to wszystko jest ok.Wymieniałem już dwa razy termostat i na każdym jest tak samo.Mailem wyjęta pompę wody i jest ok. Również miałem odłączoną nagrzewnice i połączone ze sobą rury i wciąż się przegrzewał nie chce się otworzyć termostat dolna rura od chłodnicy jest zimna . Jeździłem bez termostatu przez kilka miesięcy ale zbliża się zima i przydało by się naprawić tę usterkę. Help !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie miales objawy przegrzewania silnika? wsadz termostat do garnka i gotuj zobacz czy sie otwiera. dziwna sprawa moze masz jakis kanal zatkany. trzeba by zrobic plukanke kanałów silnika ale to trzeba dobrze zrobic zeby nie bylo zatkanego kanalu bo po silniku. do mechanika jesli nie masz za duzo pojecia miejsca bo kanal trzeba i widzy na temat plukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem termostat sie otwiera podczas gotowania poza tym pisalem ze wymienialem dwa razy i caly czas tak samo.Silnik gdy ma termostat wsadzony to bardzo szybko sie nagrzewa i temp rosnie i gorny wąż od chłodnicy jest twardy od cisnienia i jak sie nagrzeje to bulgocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem termostat sie otwiera podczas gotowania poza tym pisalem ze wymienialem dwa razy i caly czas tak samo.Silnik gdy ma termostat wsadzony to bardzo szybko sie nagrzewa i temp rosnie i gorny wąż od chłodnicy jest twardy od cisnienia i jak sie nagrzeje to bulgocze

Witam moim zdaniem to pompa jest wadliwa na wirniku się obraca

....ja tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz cos zatkane nie ma dostatecznego przeplywu na malym obiegu i ci sie gotuje i dlatego bulgocze. musisz zrobic dobra plukanke jesli mowisz ze pompa w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...