Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperaturą


kuubeek

Rekomendowane odpowiedzi

witam...

mam problem z temperaturą...mianowicie nie dochodzi nawet do 70...na poczatku myslalem ze to termostat niestety po wymianie dalej to samo...zauwazylem ze wiatrak na chlodnicy chodzi mi caly czas i podejrzewam ze to przez niego temperatura nie wzrasta...moze mi ktos powiedziec czy wiatrak na chlodnicy powinien sie krecic od razu po wlaczeniu silnika czy dopiero jak sie ciecz chlodzaca nagrzeje...jesli nie to co jest nie tak....czujnik?? jesli tak to ktroy jest odpowiedzialny za wlaczanie sie wiatraka??dodam ze pol roku temu wymienialem czujnik ktory pokazywal temp na blacie i wszystko dzialao przez jakis czas a teraz znowu cos nie tak... nie wiem juz??

jakies sugestie??

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na wiscozie to tak ....możesz go sprawdzić tylko ostrożnie łapiąc za niego lub jakoś inaczej na zimnym silniku pod czas pracy. powinien dać się zatrzymać i chodzic tak bezwladnie... na gorącym go nie zatrzymasz. i lepiej nie prubuj ..

Ja u siebie bez problemu go zatrzymam. na zimnym bo na ciepłym to ile masz obrotów tyle on ma u mnie tak jest...

Ten wiatrat ma tzw sprzeglo wiscotyczne które pod czas temperatury zasprzegła sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki termostat wymieniłeś?

Wahler Behr czy jakiś inny wynalazek?

Termostat najlepiej kupić w ASO.

Czasami i nowy jest uszkodzony i przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat wahlera kupilem...jutro sprawdze stary ale podejrzewam ze bedzie dobry

po wymianie mam takie same objawy jak przed...

dalej nie uzyskalem odpowiedzi ktory czujnik odpowiada za wlaczanie sie wentylatora bo chodzi caly casz

załącza sie od razu po wlaczeniu silnika achyba nie powiniwn ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wiatrak sie ma krecic caly czas ??

to musze sprawdzic termostat

a czy czujnik temp cieczy chlodzacej podaje dane na klimatronik i licznik??czy maja osobne czujniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie....jutro sprawdzam termostat i jesli bedzie sprawny to sprobuje z czujnikiem

ale przed czujnikiem jescze raz odpowietrze uklad moze to cos da

sam juz nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a termostat kupiłeś ori?? węże jakie na chłodnicy?? górny gorący dolny powinien być letni nie zimny jak coś mam ori czujnik na podmiankę jak byś chciałsprawdzić.. 4 pin

---------- Post dopisany at 17:09 ---------- Poprzedni post napisany at 17:08 ----------

wisco chodzi cały czas na zimnym silniku zatrzyamsz ręką na rozgrzanym już nie i słcyhać taki wir powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...