Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Faluje na zimnym silniku na biegu jałowym.


maciek5042

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój problem polega na tym że falują obroty na biegu jałowym. w ogóle tak jak by przygasał silnik i w tym czasie gdy np skręce szybko kierownicą bez gazu to potrafi nawet zgasnąć. tak dzieje się na zimnym silniku gdy się nagrzeje problem znika tylko o tej porze roku to już ciężko go szybko nagrzać. dodam jeszcze że w tym czasie gdy obroty falują strasznie dymi. może ktoś mi powiedzieć w czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki kolor Ci dymi ? ciezko odpala na mrozie ? mam ten sam problem tylko ze u mnie lekko faluje i trzeba sie przyjrzec wskazówce ale jak przejade z 20 metrów jest juz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali równo na wszystkie cylindry ? skoro na biało to albo para wodna albo spala plyn chlodniczy. zobacz czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego. Zapnij Vaga sprawdz korekcje na pompkach. Lub zapowietrzony układ paliwowy. Ja mam coś takiego ze jak odpale to pusci dyma niebieskiego nie ważne czy ciepły czy zimny. ostatnio u mnie bylo -8 i zapalil na strzała ale lekko go rzucało i nie równo zapalały cylindry najpierw jeden a po jakims ułamku sekundy nastepne. Swiece wymieniałem bo miałem 2 spalone nowy akumulator varty. Zobacze jak bedzie odpalall np przy -20 jak znacznie gorzej to wymienie najpierw uszczelniacze na pompkach bo łyka mi troche oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwy przez uszczelniacze na pompkach nie może łykać bynajmniej tak myślę bo niby jak? jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób loga z sterownika silnika grupy 007 na zimnym najlepiej z rana przed odpaleniem. Porównaj również temperaturę silnika z sterownika silnika z tą z zegarów tylko sprawdź vagiem w zegarach. Jaki masz kod silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod silnika AJM. coś trzeba będzie wykombinować bo to nie robota i wstyd trochę jak dymi.

---------- Post dopisany 05-11-2012 at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany 31-10-2012 at 17:53 ----------

witam ponownie. winą jest prawdopodobnie przepływomierz ponieważ gdy go odpiąłem to problem znika chodzi równo nie faluje. i stąd moje pytanie czy można jeździć z odpiętą kostką tego przepływomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...