Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa sporo oleju i silnik cały ulany 2.8 30V APR :( Co to możebyć??


bej

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam do Was pytanie czy są jakieś standardowe miejsca w któych ten silnik ma wycieki oleju?? Z moich obserwacji wynika, że napewno wycieki mam spod pokrywy zaworów, podejrzewam też uszczelniacze na wałkach rozrządu i jakieś uszczelnienie z tyłu głowic. Dodam, że na przejechanych 7tyś km dolałem już ok 3L oleju :(

---------- Post dopisany 12-11-2012 at 22:14 ---------- Poprzedni post napisany 10-11-2012 at 18:31 ----------

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść te miejsca dimmerem i oceń, czy na pewno z nich leci. Wtedy wymień uszczelki i będzie okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś takich szczególnych miejsc niema ale zazwyczaj cieknie spod napinacza łańcucha rozrządu, do wymiany mała blaszana uszczelka i półksiężyc, 30 min roboty (trzeba pamiętać o silikonie na rogach uszczelki pokrywy zaworów). U mnie ciekło też na wałkach ale przy wymianie rozrządu wymieniłem simmering'i.

Ja stawiam na te uszczelki napinaczy, one padają najczęściej a mechanicy jak szaleni uszczelniają tylko pokrywę zaworów. Jeden napinacz masz po stronie pasażera i od strony szyby a drugi po stronie kierowcy i od strony zderzaka, stojąc naprzeciwko samochodu.

Audi A6 Klub Polska :: [c5 2.8]Naprawa wycieku oleju-ktore uszczelki wymienic?

Tu masz opis co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...