Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi 80 B4 1Z Diagnostyka


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do znawców.

Znajomy prosił o podłączenie swojego B4 1Z w celu sprawdzenia błędów gdyż jego problem polega na braku mocy. Podobno ostatnio słabo jedzie. Wymieniał przepływomierz (Bosh) ale nic to nie zmieniło.

Pomyślałem więc o zrobieniu logów.

Zrobiłem sobie "przejściówke" na OBDI i niby podłączył się do sterownika silnika. Był jeden błąd:

00627 - Water Level Sensor (G120)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Problem polega na tym że udało mi sie wejść tylko do grupy 000. Po zrobieniu loga doszedłem tylko do wniosku że kąt wtrysku jest OK.

I teraz pytanie: Czy w B4 1Z nie ma więcej grup? Doszedłem do 13 i w każdej error. Które grupy sie tam powinno logować? O dynamicznych to można zapomnieć bo tam złącze pod maską.

Druga sprawa to połączył się tylko ze sterownikiem silnika. Próbowałem z ABS bo tez znajomy ma problem i się nie dało.

A może robie coś źle.

Na początku w ogóle sie podłączyc nie mogłem dopiero znalazłem porade że jak przepływka bosh to trzeba parametr Start Baud ustawić na 240.

VAG-Com 311.2-N

Pomożecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - w tym sterowniku mozna odczytac tylko grupe 000... ale wbrew pozorom, sporo mozna z niej odczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiesz coś na podstawie tego skromnego loga?

Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

To grupa 000 w BS

Wiem jest nie dogrzany ale to na szybko (przyjechałem w okolice na weekend) wpadł chłopak a mieszka nie daleko i nie zdążył się zagrzać a nie chciałem go ganiać po wsi tylko po to żeby się zagrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...