Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik 2.8 (174 KM) wymiana na 2.8 (193 KM)


max666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Moze mi ktos powiedziec czy bedzie pasowal do mnie silnik 2.8 (193 KM) obecnie posiadam 2.8 (174 KM) silnik mam na wykonczeniu a mam naprawde bardzodobra okazje kupic ta mocniejsza wersje. Rocznik samochodu 1995 . Jesli cos nie bedzie pasowalo piszcie odrazu co i co trzeba zmienic co zostawic. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

193 konny ma na pewno inny sterownik. U ciebie jest MPI, a w 2.8 30V jest Motronic.

2.8 30V wymaga też lepszego paliwa, zalecane jest 98 oktanowe.

Nie wiem jak z mocowaniem silnika i osprzętem typu alternator, etc. Niech bardziej kompetentni się wypowiedzą

Jako ciekawostkę powiem Ci, że od końcówki '96 roku niektóre skrzynie biegów robiono ze stopu magnezu, a użycie części aluminiowych do montażu takiej skrzyni lub śrub do połączenia jej z blokiem silnika spowoduje ich korozję. Także jeżeli przekładka jest razem ze skrzynią, to trzeba na to uważać i zaopatrzyć się w elementy ze specjalną powłoką ochronną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec kapletny silnik wraz ze sprzeglem i wiazka instalacji i kompem,pasuje -klima,alternator,musisz tez miec przewody do nagrzewnicy,przewod od magla do pompy wspomagania i wiele innych pier**l,silnik wchodzi bez problemu na stare poduchy,wydech pasuje,pasuje tez do skrzyni,ale w skrzyni trzeba dorabiac uchwyt na czujnik polozenia walu,bo w 2.8 193 KM jest w skrzyni,a w 2.8 174 jest w bloku silnika i inaczej nie zapali,ogolnie nie warto,to tylko 19 KM wiecej,ja jestem w trakcje zmiany silnika z 2.6 150 KM na 2.8 193 KM,a to juz jest troche wiecej bo 43 KM. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc:D hmm jeszcze jedno pytanko ma moze ktos na oku silnik 2.8 w dobrym stanie lub jakis kontakt gdzie ewentualnie sie znajduje? moze byc ten sam ktory mam. Chyba , ze ktos ma namiar na takiego anglika z tym silnikiem najlepiej walnietego gdzies w tyl lub bok to biore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...