Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury wewnętrznej


meserter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chodzi o ten czujnik w panelu sterowania zaznaczony na zdjeciu

http://s10.postimage.org/wru985yr9/DSC07749.jpg

Mam z nim problem ponieważ po postoju pokazuje np dziś temp. 16 st. a Jak jadę w dłuższą trasę to pokazuje nawet 42 st. I wtedy nie grzeje tylko leci chłodne powietrze z kratek mimo że w aucie jest chłodno. Temperatury odczytane z kodów klimatronica. Zero błędów na Vag-u.

Jak narazie zrobiłem izolacje między radiem samochodowym a tym czujnikiem i zobaczę czy będzie poprawa żeby wykluczyć nagrzewanie sie radia.

Dodam że czujnik w podsufitce pokazuje niższą temperaturę- wydaje sie odpowiednią.

Co mogło sie zepsuć? Czujnik? Silniczek ? Można to jakoś samemu naprawić? Jakie Wy macie wskazania na tym czujniku? Można kupić sam czujnik z silniczkiem?

---------- Post dopisany 18-04-2013 at 10:44 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2012 at 13:51 ----------

A jak to jest że niektórzy piszą że od tego czujnika g56 odchodzi wężyk którym jest zasysane powietrze? Ja takiego wężyka nie mam u siebie.. Są dwa rodzaję tych czujników?

klimatronik2.jpg

---------- Post dopisany at 18:12 ---------- Poprzedni post napisany at 10:44 ----------

Ok domyśliłem się że te wężyki były zapewne w starszych wersjach. U mnie powietrze wpada wprost na czujnik. Ale mam inny problem. Czemu ten czujnik G56 na desce rozdzielczej pokazuje zawsze o jakieś 6 stopni wiecej niż czujnik w podsufitce... Kupiłem inny panel (używany) i jest to samo. Przez to mój klimatronik wariuje. Ale grzeje tylko do pewnego momentu i przestaje. Można jakoś zmienić wskazania tego czujnika? (dodam że silniczek zasysa do niego powietrze). Jak zwilżę ten czujnik to temperatura na chwile spada. A później znowu wzrasta. Więc jest sprawny, tylko czemu pokazuje temp. dziś np 31st?? a ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...