Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak podłączyć grzane siedzenia


krzysztof198919891989

Rekomendowane odpowiedzi

w wątkach na ten temat nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc zakładam nowy wątek. Panowie mój problem w podłączeniu polega na tym że:

mam wiązkę podgrzewanych i elektrycznych foteli. do każdego fotela idzie kostka zielona oraz czerwona a nastepnie w nogi kierowcy idzie plus i minus wraz z bezpiecznikami oraz biała kostka. w kostce są następująco:

pin 1 przewód brązowy (gruby)

pin 2 przewód brązowo-czerwony

pin 3 przewód czarno-żółty

pin 4 przewód niebiesko-żółty

pin 5 przewód czarno-biały

pin 6 przewód niebiesko-biały

reszty wiązki która powinna być podłaczona dalej od tej białej kostki do przycisków-przełączików-regulatorów grzanych siedzeń nie posiadam. natomiast mam kostki zielone z przyciskami-przełącznikami... i kawałkiem wiązki z nimi. kolory kabli są następujące:

czarno-biały

brązowy

czerwono-biały(gruby)

szaro niebieski

czarno-żółty

czarno-czerwony

takie kabelki wychodzą z pierwszej kostki zielonej pod której podpięty jest włącznik grzanych siedzeń

w drugiej kolory kabli są nastepujące:

niebiesko-biały

niebiesko-żółty

szaro-niebieski

czarno-czerwony

obydwie kostki mają wspólnie połączone kabelki :

brązowy oraz czerwono-biały

i teraz mam pytanie jak podłaczyć kable z tych przełączników do tej białej kostki

---------- Post dopisany 29-11-2012 at 23:14 ---------- Poprzedni post napisany 28-11-2012 at 22:08 ----------

nikt nie pomoże ????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dokładnie opisałem całą wiązkę krok po kroku na forum. Szukaj mojego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz takie kostki z powpinanymi przewodami

KOSTKA KIEROWCY

1- szaro-niebieski +12V poswietlania przycisków można pociągnąc np. z podświetlania popielniczki

2- czarno-żółty mata grzewcza

3- biało-czarny sensor temperatury w macie grzewczej

4-czerwono-biały gruby +12V przez bezpiecznik 30A jest to zasilanie maty grzewczej (mozna wziąc z szyny pod kierownicą)

5-czarno-czerwony +12 V PO STACYJCE przez bezpiecznik 5 A jest to sterowanie grzaniem (mozna wziąc z szyny po kierownicą)

6- masa

KOSTKA PASAŻERA

1- szaro-niebieski +12V poswietlania przycisków łączymy z szaro-niebieskim z kostki kierowcy

2- niebiesko-żółty mata grzewcza

3- niebiesko-biały sensor temperatury w macie grzewczej

4-czerwono-biały gruby +łączymy z czerwono-białym z kostki kierowcy

5-czarno-czerwony +12 V PO STACYJCE przez bezpiecznik 5 A jest to sterowanie grzaniem (mozna wziąc z szyny po kierownicą)

6- masa

Oryginalna wiązka składa sie z dwóch części:

część 1: od regulatorów z panelu klimatronica do białej wtyczki wpinanej w białą kostkę przy podszybiu

częśc 2: od białej kostki przy podszybiu do zielonych wtyczek wpinanych w zielone kostki foteli

Tobie brakuje części 1

Rozpiska białej kostki przy podszybiu (tą kostkę masz i nie wiesz jak od tej kostki do kostek w climatronicu)

1- niebiesko-biały (tu musi być wpiety ciag dalszy przewodu od pin 2 kostki pasażera spod fotela)

2-czarno-biały (tu musi być wpiety ciag dalszy przewodu od pin 2 kostki kierowcy spod fotela)

3-niebiesko-żółty (tu wpada przewód z pin 2 kostki wpinanej w climatronic pasażera)

4-czarno-żółty (tu wpada przewód pin 2 kostki wpinanej w climatronic kierowcy)

6-brązowy (łapiesz masę auta)

rozpiska kości pod fotelem

KIEROWCY

piny:

1-brązowo- czarny sensor temperatury sensor temperatury możemy zrobić mostek z pinem 3 tzn masa

2-czarno-biały- sensor temperatury

3- brązowy gruby masa

4-czarno-żółty zasilanie maty grzewczej

PASAŻERA

piny:

1-brązowo-żółty sensor temperatury możemy zrobić mostek z pinem 3 tzn masa

2-niebiesko-biały sensor temperatury

3-brązowy gruby masa

4-niebiesko-żółty zasilanie maty grzewczej

SPRAWDŹ CZY KOLORY CI SIĘ Z MOIMI ZGADZAJĄ, U MNIE TAK HULA, ALE PO PODŁĄCZENIU SPRAWDŹ CZY WSZYSTKO SIĘ KUPY TRZYMA, PO KOLORACH PATRZ CO GDZIE WPADA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dragon30 za pomoc w podłączeniu grzanych siedzeń. grzeją aż miło :-).

nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...