Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kostki z pinami te pod fotelami


Wojtek_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Moz ktos z Was podac mi nr kostek pod fotelami wraz z pinami?Fotele grzane bez pelnej elektryki. Bede wdzieczny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o gniazda ? :wink: wtyka czerwona i czarna ?

Też jestem na etapie uruchamiania grzałek i el. lędźwi, u mnie to wygląda tak:

Wtyki wychodzące z fotela:

- czarna 10pin 4F0 937 733 - airbag

- czerwona 10pin 4F0 937 733 B - elektr. regulacja lędźwi + oświetlenie nóg z tyłu

- zielona 6pin 4F0 937 731 F - instalacja grzania

Gniazda do dołożenia:

- czerwone 10 PIN - 4F0 937 743 B - lędźwie i światełka

+ 000 979 134 E (zestaw 5 przewodów 1mm^, pin 2.8) - 2 przewody na fotel do zasilania elektryki lędźwi

+ (opcjonalnie) 000 979 020 E (zestaw 5 przewodów 0.5mm^, pin 1.5) - 2 przewody na fotel do zasilania oświetlenia nóg z tyłu

- zielone 6 PIN - 4F0 937 741 F - instalacja grzewcza

+ 000 979 228 E (zestaw 5 przewodów 2.5mm^, pin 4.8) - 2 przewody na fotel - zasilanie mat grzewczych (w schemacie jest podany przekrój 1.5mm^, ale nie widze w etce takiego kabla dla tej wtyki)

+ 000 979 022 E (zestaw 5 przewodów 0.5mm^, pin 2.8) - 2 przewody na fotel - czujnik temperatury

powinno się zgadzać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zielonej kostki nie znalezli mi w serwisie VW:kwasny:

Tam pracuja jakies niedouczone tluki bo inaczej tego nazwac nie mozna:facepalm:

Mozliwe, ze nr, ktory mi podales jest nieprawidlowy?

I teraz potrzebuje nr pinow do wtyczek wychodzacych z foteli.

Moze ktos z Was pomoc mi w tym temacie?

Czy moge gdzies kupic zamienniki na allegro?

Te w serwisie nie naleza do najtanszych a musze odtworzyc wtyczki w dwoch fotelach bo podczas transportu wtyczki byly nie zabezpieczone( wisialy luzem ) i widlakiem przy podnoszeniu palety rozwalilo mi doslownie cale wtyczki:facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek tu masz co potrzeba :wink: sprawdzalismy to z Davidem w ETCE bo on zakłada u siebie fotele w elektryce i grzaniem .

Jezeli chodzi o kostki z pinami napisz do Domin79 i powiedz ze jestes odemnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zielonej kostki nie znalezli mi w serwisie VW:kwasny:

Tam pracuja jakies niedouczone tluki bo inaczej tego nazwac nie mozna:facepalm:

Mozliwe, ze nr, ktory mi podales jest nieprawidlowy?

I teraz potrzebuje nr pinow do wtyczek wychodzacych z foteli.

Moze ktos z Was pomoc mi w tym temacie?

Czy moge gdzies kupic zamienniki na allegro?

Te w serwisie nie naleza do najtanszych a musze odtworzyc wtyczki w dwoch fotelach bo podczas transportu wtyczki byly nie zabezpieczone( wisialy luzem ) i widlakiem przy podnoszeniu palety rozwalilo mi doslownie cale wtyczki:facepalm::facepalm::facepalm:

Fakt, ja też zamawiając graty dowiedziałem się, że nie ma już 4F0 937 741 F (F - kolor gniazda zielony). Ten sam symbol, z tym, że bez końcówki, samo 4F0 937 741 to jest to samo gniazdo 6-PIN używane w instalacji grzanych foteli ale w kolorze czarnym.

Analogicznie jest z wtyczką wychodzącą z fotela, u mnie (jak i na schemacie) jest 4F0 937 731 F (zielona, T6f/k, 6-PIN Connector, green), ale w ASO już jej nie dostaniesz, czyli poprostu trzeba użyć wtyczki w kolorze czarnym (4F0 937 731).

Jeśli chodzi o PINy we wtyczce wychodzącej z fotela:

PIN 1: przewód zielono-brązowy 0,5mm^2 oraz

PIN 2: przewód czarno-biały 0,5mm^2------> PIN 000 979 026 E

PIN 3: przewód brązowy 1,5mm^2 oraz

PIN 4: przewód czerwono-biały 1,5mm^2------> PIN 000 979 243 E - to jest PIN pod przewód 2,5mm^2 (PINów 1,5mm^2 w ETCE nie ma, więc trzeba przekrój większy)



Reasumując - kompletna instalacja:

1. Wtyka 6-PIN (czarna) wychodząca z fotela: 4F0 937 731 + PIN 1,2 000 979 026 E (1- zasilanie czujnika temp, 2-masa cz.temp) + PIN 3, 4 000 979 243 E (3- masa el. grzejny, 4- zasilanie el.grz.)

2. Gniazdo 6-PIN (czarne) pod fotelem: 4F0 937 741 + PIN 1, 2 000 979 022 E (cz. temp)+ PIN 3,4 000 979 228 E (el. grzejny)

3. Wtyka 6-PIN (czarna) wpinana do MCE 09 (złącze G): 4F0 937 731 + PIN 1, 6 000 979 242 E (wyjście zasilania elementów grzejnych L/P)+ PIN 3 000 979 308 E (zasilanie 4mm^2 od bezpiecznika)

4. PIN 000 979 306 E (gniazdo bezpiecznika)

5. Do wtyczki T32b w MCE 09 (32PIN, czarna, złącze B)dodajemy PINy: 14 (zasilanie czujnika temp. str. lewa), 19 (zasil. czujnika temp. str. prawa) oraz 25 (masy czujników temp. wcześniej spięte w punkcie 401, w wiązce wnętrza) nr PIN -------> 000 979 009 E

....się rozpisałem, mam nadzieję, że w miarę przejrzyście :kox::kox:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: gdzie podłączamy kabelki od wentylowanych siedzeń?

już wiem :) moduł CE 09 16 pinowa wtyka Pin nr 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będę podłączal koledze qq1 pakiet oświetlenia wnętrza. Chcę zrobić mu to tak jak w oryginale. Jakie mają nr konektoroy/piny męskich i żeńskich w kostkach pod fotelami Chodzi o numer części żeby doposazyc kostki w piny bo kostki i gniazdka są puste. 

Edytowane przez kubajvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...