Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawor pompy paliwa a nieodpalanie auta


johnnythebest

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zawór pompy paliwowej może znacznie przyczynić sie do nie odpalania auta? Przy probie zapalenia auto kreci ale nie odpala, paliwo we wtryskach jest.

Z tego co wiem jak wszystko jest OK to przy wlaczeniu zaplonu slychac taki tykniecie na zaworze pompy paliwowej, natomiast u mnie jak przekręcę zapłon to słychać takie ciągłe tykanie, jak przyłoże tam śrubokręt to ustaje, domyślam się że ma tam miejsce jakieś zwarcie.

Czy może to być przyczyną, że nie moge auta odpalić??

Poniżej zaznaczam miejsce o ktore mi chodzi :)

zawor_pompy.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. To zawór gaszący silnik przecież :-) Jak przekręcasz kluczyk (aby zgasić silnik) to nie dostaje prądu i zamyka dopływ paliwa do głowiczki. Jak chcesz taki zaworek to odezwij się do mnie, mam takie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka przypadków problemów z tym zaworkiem przeważnie nie można było zgasić auta a raz tylko zapalić myślę iż może to być przyczyną:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki chłopaki za potwierdzenie moich podejrzeń :)

A idzie go jakoś zreperować??

trepek poszedł priv do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz napięcie dochodzi na ten zawór po przekręceniu kluczyka jeżeli nie to podaj napięcie na chwilę na krótko z akumulatora i wtedy zapali i zobacz czy w filtrze paliwa masz paliwo. Możesz też sprubować odpalić go na plaka np zdejmij rurę co idzie do filtra powietrza pśiknij plaka i zalóż jak silnik zapali na pare sekund to jest problem z paliwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...