Treść opublikowana przez lukaRone
-
Wymiana pompki spryskiwacza szyb - Audi A4 B8
Witam Pompka do: sedana 8K5 955 647 avanta 8K5 959 651 Potrzebne narzędzia: Klucz oczkowy 13 i 10 Torx 20 Aby dostać się do pompki musimy ściągnąć lewe koło przednie i obudowę nadkola . Następnie odkręcić kluczem 13 wlewkę płynu do spryskiwaczy znajdującą się z lewej strony w podszybiu i ostrożnie wysunąć ze zbiornika płynu. Kluczem 10 odkręcamy dwie śruby trzymające zbiornik i go wyciągamy na zewnątrz. Można pokusić się o ściągnięcie samej pompki bez wyjmowania zbiornika jest taka możliwość . Wyczepiamy przewody zasilające i wężyki doprowadzające płyn do dyszy spryskiwaczy dwa dla avanta jeden dla sedana. Składamy graty i gotowe. Autor manuala dokłada starań, aby publikowane w tym poradniku treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Kopiowanie, cytowanie, przerabianie/edycja tekstu oraz dalsza dystrybucja są zabronione. Wykorzystywanie go w innych miejscach, bez podania źródła (link do manuala), będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej. Copyright © Audi A4 Klub Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.
-
Wypalony pin wtyczki pompy w baku
Witam koledze po zatankowaniu do pełna pojawiła się plama na polbruku zaczeliśmy poszukiwania i co się okazuje wypalony pin wtyczki i samego kosza pompy w baku przez co bak jest nie szczelny , zapach ropianki w aucie ,błędów nie ma ,auto jeździ , co może być przyczyną? Samochód a4 b8 2008r 2.0 143,caga
-
Wskaźnik temperatury silnika w Audi A4 B8 2.0 TDI, nie pokazuje 90*C
Jeżdżę teraz c7 2.0 tdi w manualu i gdy tylko zrobiło się około 0 to temperatura 75 stoni czasami na kilka sekund 90 wymieniłem mały termostat na obiegu egr i niestety brak efektów.
-
C7 Resident
Będą pasowały do przed lifta?
-
B8 TrOOOOp
Ja jeżdzę na takich nic nie obciera nawet przy pełnym aucie tyle że mam zawiechę w serii.
-
B8 TrOOOOp
Koledzy czy ktoś jest w stanie sprawdzić historie serwisową a6 z Polski serwis niechętny przez telefon do udzielania tych informacji.
-
grupowe chipowanko
Czy można się jeszcze dopisać do listy ?
-
B8 TrOOOOp
Miałem podobnie całą zawiehe rozebrałem a poduszki amorów wymieniłem i nic nie pomogło okazało się że stuki były z łącznika przekładni tuż przy pedałach i przy maglownicy przesmarowałem i ucichło cały temat jest o tym na forum
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Spokojnie możesz to wlać zastanów się tylko czy ma to być castrol?
-
Problem z odpalaniem Audi A4 B8 2.0 TDI
Sprawdź dobrze wtyczkę idącą do pompy w baku ja miałem podobne problemy i okazało się że jeden pim (skrajny prawy) zaśniedział i nie puszczał pompy za każdym razem . Można było kręcić aż padł akumulator a pompe testowałem BS 035
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy wszystkiego się tu dowiesz i nauczysz
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
napisz na pw. jaka cena i jaki stan tego zestawu
-
Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
w niektórych modelach nie ma już w baku tylko jest przy filtrze była zmiana około 2010 roku.
-
A6 C5 Jaki sinik - VP czy PD
Ja bym wybrał vp +softa a będziesz jeździł do śmierci chociaż z tym silnikiem były ze słabym wyposażeniem
-
Wiązka pompowtryskiwaczy
Wszystkie w 1.9 PD były takie same
-
Bagnet oleju w Audi A4 B8 2.0 TDI
Próbowałem u kolegi w aucie modelowo 2010 włożyć bagnecik z mojego motoru ale jest za długi wystaje około 4-5 cm chyba trzeba by było zamówić oprucz samego bagnetu jeszcze tą plastikową rurkę i wyciąć osłonę silnika bo rurka prowadząca w tym motorze patrzy bardziej w pionie niż w moim o rok starszym modelu.
-
Uszkodzony dwumas - objawy tylko na zimnym?
Na niedogrzanym silniku w przedziale 60-75*c egr na postoju daje więcej spalin i silnik zaczyna drgać dlatego wibracje ustają przy 90* ja bym narazie dwumasy się nie czepiał słychać by ją było podczas gaszenia wyczyść egr na jakiś czas pomoże.
-
Ceramizer czyli rewitalizacja silnika!
Ja zaaplikowałęm ceramizer LM Do 1,9 alh po trzech miesiącach padła turbina i wyssał niemal cały olej , zostało w misce 3/4 l wyjołem turbawkę zalałem olejem i odpaliłęm auto . Myślę że ceratech LM. dużo pomógł bo silnik był praktycznie suchy a się nie zatarł i chodzi do dziś ( jakieś 3 lata ) a ponadto trzyma kompresje taką samą na wszystkich garach. Więc ja jestem na TAK.
-
Strefa Śmiechu
- B8 TrOOOOp
Jak potrzeba zamka to piszna pw.Umnie na początku się zacinał a potem całkiem padł- B8 TrOOOOp
Ja to ostatnio przerabiałem i wymieniłem ale są dwa rodzaje numer z A (kostka 9pinowa) i C. ( 7pinowa) mam na zbyciu C jak byś potrzewał -z 2012r w super stanie z linką w aso 480zł- Kod błędu P2103
W b8 nie pokazuje bloków pomiarowych trzeba wejść w pomiary rozszeżone- [BPW] dymienie po naprawie awarii turbosprężarki
Najlepiej zapodaj logi dynamiczne i statyczne to będzie latwiej bo przyczyn może być tysiące.......- Kontrolka świec żarowych
Wymień o-ring bo to pompa wysokiego ciśnienia jak przerwie to odstawi motorek ,wykipi paliwko, jak zawsze w najmniej odpowiednim momencie.- Kontrolka świec żarowych
Odkręć przewody zasilające wtryski pokręć silnikiem zakręć powinien zaskoczyć ,sprawdz zasilanie zaworu który odkręciłeś i błędy bo jak czujnik nie ma zasilania nie odpalisz motoru. - B8 TrOOOOp