Treść opublikowana przez lukaRone
-
Korek spustu oleju
Tak myślę to chyba najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji, wyssać i jeździć a za rok może się coś wymodzi.
-
Korek spustu oleju
Witam dzisiaj zajrzałem pod auto by wymienić olej i zobaczyłem iż korek spustowy w misce jest wklejony na jakiś poksipol albo coś podobnego:facepalm: regenerował ktoś z was gwint w misce ? wiem że są specjalne kleje do tego a może olej wypuścić przez odkręcenie czujki poziomu oleju znajdującej się w misce olejowej? Da się go potem bez problemów wkręcić i uszczelnić? Można by też nagwintować na większy rozmiar , ale w warsztacie chcą to zrobić bez ściągania miski. Nie bardzo mi się to podoba bo co z wiórami ??? Może macie jakieś inne propozycję bez zdejmowania miśki?
-
wymiana lamp
Witam chyba doszedłem do ładu ze światłami w kodowałem stary kod Software Coding: 690040B1003400000001000300005F5F0F1C260800000001000000 I wszystko działa jak przedtem domyślam się zatem iż lampy są przerobione pod starą instalację. Zakodowałem tylko spryskiwacze i wszystko oprócz samo poziomu hula . I jeszcze jedno mimo zakodowania wyłączania dziennych przy kierunkowskazach nie wyłączają się ? w kodzie zaczynającym się od 26 ta funkcja działała.
-
wymiana lamp
Jak kupiłem auto już były zamontowane xenony i światła działały dopiero po zezaniu ich niema i wywala błędy nie było tylko spryskiwaczy i samopoziomu a o prócz sprysków nie dokładałem żadnej instalacji.
-
wymiana lamp
montowałem tylko spryskiwacze lampek założyłem pompkę spryskiwacze przeprowadziłem da przewody jeden do MCE a drugi do masy. Spryskiwacze działają jak są włączone światła jest tylko jeden błąd 01771 te dwa wchodzą jak próbuje włączyć długie
-
wymiana lamp
Witam panowie chyba coś za bardzo po modziłem przy tych kodowaniach gdyż nie mam długich świateł i wywala następujące błędy co muszę sprawdzić w kodowaniu ??? a może to silniczki podnoszące przesłony??? jak je sprawdzić?Thursday,05,September,2013,10:12:26:37412 VCDS Version: Beta 11.8.0 (x64) Address 09: Cent. Elect. Labels: 8K0-907-063.clb Control Module Part Number: 8K0 907 063 D HW: 8K0 907 063 D Component and/or Version: BCM1 1.0 H22 0253 Software Coding: 2608909541349F000001000300001D0D551C070800010001000000 Work Shop Code: WSC 06335 123 12345 VCID: 30656164DD3A 3 Faults Found: 03205 - Control Circuit / Actuator for Left Low-Beam Shutter 012 - Electrical Fault in Circuit Freeze Frame: Fault Status: 01101100 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Reset counter: 151 Mileage: 102219 km Time Indication: 0 Date: 2013.09.05 Time: 10:11:00 03206 - Control Circuit / Actuator for Right Low-Beam Shutter 012 - Electrical Fault in Circuit Freeze Frame: Fault Status: 01101100 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Reset counter: 151 Mileage: 102219 km Time Indication: 0 Date: 2013.09.05 Time: 10:11:00 01771 - Control Module for Headlight Range (J431) 004 - No Signal/Communication Freeze Frame: Fault Status: 01100100 Fault Priority: 6 Fault Frequency: 1 Reset counter: 151 Mileage: 102219 km Time Indication: 0 Date: 2013.09.05 Time: 10:09:00
-
wymiana lamp
Dzięki teraz ogarniam:banan:
-
wymiana lamp
Ito wszystko w MCE 09 ----> Coding 07 ---> LongCodigHelper ---> BYTE --5 oraz BYTE 22 Oraz W GATEWAY 19 dodatkowo xenon 55 też trzeba jak nie ma samopoziomu .
-
wymiana lamp
A jaki ma być kod poprawny zwykła przednia szyba bez czujników i mam grzane stołki w warsztacie niestety nie świecą
-
wymiana lamp
Witam założyłem spryskiwacze i w warsztacie zakodowali mi mce według procedury w tym wątku jednakże wywala trzy błędy i komunikat na desce czy można jakoś to inaczej zakodować aby nie dzwoniło inie wyświetlała się ikonka ze światłami? Oto błędyTuesday,20,August,2013,13:52:29:37412 VCDS Version: Beta 11.8.0 (x64) Address 09: Cent. Elect. Labels: 8K0-907-063.clb Control Module Part Number: 8K0 907 063 D HW: 8K0 907 063 D Component and/or Version: BCM1 1.0 H22 0253 Software Coding: 2608909541749F000001000300001D0D551C070800010101000000 Work Shop Code: WSC 06335 000 00000 VCID: 30656164DD3A 3 Faults Found: 01771 - Control Module for Headlight Range (J431) 004 - No Signal/Communication Freeze Frame: Fault Status: 01100100 Fault Priority: 6 Fault Frequency: 1 Reset counter: 135 Mileage: 101148 km Time Indication: 0 Date: 2013.08.20 Time: 12:53:00 01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397) 004 - No Signal/Communication Freeze Frame: Fault Status: 01100100 Fault Priority: 3 Fault Frequency: 1 Reset counter: 135 Mileage: 101148 km Time Indication: 0 Date: 2013.08.20 Time: 12:53:00 03395 - Control Module for High Beam Assistant 004 - No Signal/Communication Freeze Frame: Fault Status: 01100100 Fault Priority: 6 Fault Frequency: 1 Reset counter: 135 Mileage: 101148 km Time Indication: 0 Date: 2013.08.20 Time: 12:53:00
-
wysokość opon przód a tył
Ja jak założyłem w b7 większe na tyle a mniejsze na przodzie od razu wywaliło esp na blacie wielką ikonkę
-
wymiana lamp
Jesteś wielki dzięki:banan:
-
B8 TrOOOOp
Koledzy jak elektrycznie podłączyć pompkę spryskiwaczy xenon mam MCE z końcówką D i jak to zakodować by działało z manetki? lampy wymienił poprzedni właściciel nie montując sprysków
-
wymiana lamp
Witam jak i gdzie podłączyć do modułu MCE posiadam z oznaczeniem D pompkę spryskiwacza lampek i jak wygląda procedura kodowania sprysków Wdzięczny bym był za jakieś instrukcje schematy , jaki przewód i bezpiecznik?
-
08-Meas. Blocks - nieaktywny
Mam podobny problem , a w pomiarach rozszerzonych wszystko gra tylko czy da się zrobić logi na pomiarach rozszerzonych?
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Witam mam podobny problemik gdzie znajdę magika w okolicach Szczecina by wyważyć koła w teście drogowym ?
-
Monęt dokręcania piasty
Witam jakim momentem dokręcić piastę koła przedniego?
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam szukam tarcz hamulcowych i klocków na przednią oś i ewentualnie łożysk piasty jakie polecasz i jaka cena ? a4 b8 2008 2,0 diesel wauzzz8k99a043053
-
Czujnik jakości powietrza
Dzisiaj podłączyłem kompa i zrobiłem nastawy podstawowe i o dziwo wszystko zaczęło działać super:banan:
-
Czujnik jakości powietrza
Niestety jeszcze nie:kwasny:ale po wymianie czujnika nie pokazuje już tego błędu zrobiłem test i wyszedł błąd kodowania jednak nie miałem czasu się tym dłużej zająć nie można nadal załączyć sprężarki.
-
Filtr paliwa
Dzięki kolego:decayed: jakoś mi temat uciekł
-
Filtr paliwa
Witam. Gdzie znajduje się filtr paliwowy bo jakoś go nie dostrzegam pod maską?
-
Czujnik jakości powietrza
Da się go wykręcić bez problemów pod samym czujnikiem jest zaworek warto również wymienić o-ring uszczelniający pod samom czujką 3 zł, może być tylko krótkie syknięcie zamykającego się zaworka.
-
Rozmiar opon letnich
Ja jeżdżę na 245/45/18 i wszystko git:decayed:
-
Przechowywanie ON
Witam wszystko zależy czy jest to ON -zimowy czy letni bo w letnim wytrącają się parafiny jeszcze inne dodatki smarujące jednakże zawsze na dnie zbiornika osadza się osad liczba cetanowa nie spada gdyż odwzorowuje ona temperaturę do samo zapłonu od 50-74 *C Spokojnie możesz go dolewać jednak uważaj by nie poderwały się zanieczyszczenia z dna ,zimowy na dzisiejszą pogodę jest bezpieczniejszy.Ważne jeszcze jest z kąt jest te paliwo bo są różne paliwa w zależności od przeznaczenia jak ktoś mówi że opałowe czy żeglugowe to wszystko o samo jest w błędzie.