Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Kontrolka wody i odłączenie licznika


elvis1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dwoch tyg jestem posiadaczem A4 1,8 T z 1998 roku kod silnika AEB. Mam dwa problemy:

1. Kontolka wody. Po odpaleniu silnika rano zapala sie kontrolka wody.Stan plynu w zbiorniczku jest powyzej minimum. Po przejechaniu kilku kilometrow gdy silnik sie ogrzeje do temp ok 80 stopni celcjusza kontrolka gasnie i wszystko jest ok. Potem gdy odpalam juz na goracym silniku problem nie wystepuje. Dodam ze chlodnica byla wyciagana i naprawiana.Czy moze trzeba skasowac jakies bledy po tym jak odlaczalem chlodnice? A moze to czujnik jest walniety?

2. Wyswietlacz fis w liczniku. Posiadam licznik jak na zdjeciu: http://moto.allegro.pl/item379952889_licznik_audi_a2_a3_a4_a6_a8_mareli_jager_naprawa.html

W zaleznosci od temperatury na zewnatrz wyswietlacz roznie wyswietla. Przy nizszych temp wyswietla lepiej a w upalne dni wyswietla gorzej (brak lini poziomych)...czasami nawet nic nie widac. Gdzies czytalem ze mozna przeczyscic styki i bedzie ok. Moje pytanie: Czy jak odlacze akumulator, wyciagne licznik i potem wloze go spowrotem to czy po wlozeniu go wszystko bedzie ok?Czy auto odpali i czy nie bedzie jakis bledow?Czy moze trzeba pozniej programowac go czy cos takiego...?

Prosze o pomoc fachowcow na tym forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien czyjnik i bedzie oki

co do wyciagania licznika to nawet jak bedziesz mial jakis blad to akasujesz vagiem tak czy tak rzed praca nad nim odlacz kleme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie zbiorniczka wyrownawczego nie pomoglo:(....dzisiaj wykrecilem go i przedmuchalem karcherem....po zalozeniu dalej to samo....chyba bede musial sprobowac wymienic czujnik.[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2008, 17:15 _________________________________________________Koledzy....zauwazylem jeszcze ze ubywa mi po troszke plynu w zbiorniczku....sprawdzalem wszystkie przewody i nie zauwazylem wycieku,w oleju tez nie widac sladu płynu...zastanawiam sie czy to nie uszczelka pod głowicą:(?Wiadomo wam cos na ten temat?Prosze o wypowiedzi.[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2008, 22:23 _________________________________________________Co do wody ubywajacej to juz znalazlem przyczyne....zgnity dolny waz od chlodnicy...mam nadzieje ze to to i nic wiecej:)..dalej nie wiem co z ta kontrolka i licznikami...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ten waz na szrocie u Lesiaka (za Prnjavorem) za 40 dyszki:)

Jeszcze musze rozwiazac problem tego czujnika i liczników i bedzie cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...