Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 B6/B7 w mieście gaz czy diesel??


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie dotyczy B6/B7 avant. Jeżdżę głównie w mieście i trochę idzie na to paliwo kasy (80% misato i 20 % trasa wakacje itd)

Mam dylemat, jaki silnik wybrać a b6/b7 czy benzynę 1.8T +gaz czy diesel 1.9tdi. Który jest oszczędniejszy w mieście - nie chodzi o spalanie tylko kasa np: 30zł/100km

Rocznie robię 12 -15 tyś. Interesują mnie konkrety najlepiej jak ktoś jeździ dieslem i w gazie w mieście i na trasie i wie ile mu kasy ubywa - szukałem w google ale tam nic konkretnego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem 1.8b (bez turbiny)+ lpg i 1.9 tdi koszty przejechania 100km były bardzo zbliżone

około 35zł do miasta to raczej benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że do pracy i powrót to jakieś 26 km dziennie, plus czasami zakupy i inne nieplanowane wyjazdy. (na pewno na plus jeśli chodzi o benzynę przemawiają tańsze części i chyba mniejsza awaryjność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie benzyna. Szybciej sie zagrzewa. Nieraz oskrobiesz szyby i juz przerzuci sie na gaz.... a pozatym jesli jezdzisz na krotkich odcinkach to masz wieksze prawdopodobieństwo zapieczenia sie lopatek w turbo w tdi. Mialem 1.8tq teraz mam 1.9 tdi i bede wracal znow do benzyny ale w nowszej budzie.

Wysłane z mojego MB525

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie benzyna. Szybciej sie zagrzewa. Nieraz oskrobiesz szyby i juz przerzuci sie na gaz.... a pozatym jesli jezdzisz na krotkich odcinkach to masz wieksze prawdopodobieństwo zapieczenia sie lopatek w turbo w tdi. Mialem 1.8tq teraz mam 1.9 tdi i bede wracal znow do benzyny ale w nowszej budzie.

Wysłane z mojego MB525

to akurat zależy od ustawienia temperatury przełączenia się PB na LPG

z resztą się zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym spalaniem gazu? Dzwoniłem do firm zakładających instalacje to jedni mówią, że 2 l więcej od benzyny a inni, że 20% więcej od benzyny. Zakładam że przy spokojnej jeździe ok 10 l benzyny weźmie to z tego co mówią to 12 l gazu weźmie przy spokojnej jeździe. Wiadomo w trasie pewnie znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8t na gazie i po trasie pali tyle samo co Pb. Ale jak masz do pracy 13 kk to brsohym diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz z 12l lpg trzeba w mieście liczyć przy lekkiej nodze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie benzyna. Szybciej sie zagrzewa. Nieraz oskrobiesz szyby i juz przerzuci sie na gaz.... a pozatym jesli jezdzisz na krotkich odcinkach to masz wieksze prawdopodobieństwo zapieczenia sie lopatek w turbo w tdi. Mialem 1.8tq teraz mam 1.9 tdi i bede wracal znow do benzyny ale w nowszej budzie.

Wysłane z mojego MB525

to akurat zależy od ustawienia temperatury przełączenia się PB na LPG

z resztą się zgadzam

Filip, min temp. Przelaczania sie na gaz to 30*c aby guma w parowniku byla juz miekka mozna ustawic i 90*c tylko po co :) moja b5 1.8 tq miala ustawione 32*c i po skrobaniu auta ok 5 min przy -15 odjezdzalem juz na gazie

Wysłane z mojego MB525

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...