Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana paskow klinowych


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie da rade wymienic paski a dokladnie pasek klinowy ten od alternatora ,wisco itd bez sciagania przodu??? prosze o szybko i sensowna odpowiedz.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeślie masz klimę to musisz od dołu poluzować napinacz ood klimy pasek ścianąć go a następnie założyć ten drugi klinowy(co napędza min alternator) da się zrobić to bez ściągania przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha bo przy wymianie pompy wody moja dziewczyna zapomniala powiedziec mechanikowi zeby pasek wymienil a on jest juz pekniety i musze wymienic. a ten napinacz od klimy to jest taki sam jak na pompie wody????

---------- Post dopisany at 07:12 ---------- Poprzedni post napisany at 07:08 ----------

tylko najgorzej bedzie z tym napinaczem u samej gory. bo trzeba go odkrecic a tam malo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba go odkrecasz, bierzesz klucz 17 plaski jest tam takie cos prostokatne na co nakladasz klucz i i krecisz w strone jakbyys dokrecal i pasek sie luzuje. Po co napinacz zdejmowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej napisał wystarczy poluzować napinacz i zdejmiesz pasek,taka rada praktyczna jak robisz to pierwszy raz to rozrysuj sobie na kartce jak idzie pasek:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz paska alternatora po naciągnięciu można zablokować w tej pozycji. W elemencie, na który zakładamy klucz 17 jest dziurka w którą wchodzi trzpień o średnicy 4~5mm. Ja używam pręta 4mm o długośći 15cm zgiętego o kąt nieco ostrzejszy od prostego, ok 1,5cm od końca tak, żeby wyrobić się z nim pomiędzy napinaczem a osłoną wiatraka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak: Jestem, jak łatwo zauważyć, świeży zarówno na forum jak i w temacie. Nie było nic napisane więc podzieliłem się własnymi spostrzeżeniami i "doświadczeniem".

Ale dzięki za sprowadzenie mnie na ziemię w kwestii rozumienia okazywanego nowym użytkownikom forum... :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...