Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyba podnosi się od strony zamka, od strony lusterka już nie.


Daniel131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z mechanizmem automatycznego podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy. Otóż opuściłem szybę do samego końca, gdy chciałem ją z powrotem zasunąć stało się coś dziwnego. Szyba podnosi się jedynie od strony zamka a od strony lusterka stoi w miejscu. Zdziwiłem się troszkę jak szyba stanęła w poprzek. Aby ją całkiem zasunąć musiałem ręcznie ją "przywołać" do poziomu a następnie poprosić drugą osobę aby przyciskiem zasunęła szybę a ja w tym czasie trzymając szybę z dwóch stron w okolicy lusterka ciągnąłem ją do góry po to by równo się zasunęła.

Domyślam się, że szyba jest od spodu podparta na dwóch końcach i i ten "koniec" od strony lusterka nie podnosi szyby. Już wcześniej było słychać odgłos takiego szarpania w mechaniźmie lecz szyba płynnie sie wysuwała i zasuwała.

A teraz pytanie do Was. Po odkręceniu boczka drzwi na co zwrócić uwagę patrząc na mechanizm szyby? Jaka może być przyczyna problemu według Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam zwrócić uwagę na te elementy. Mógłbyś mi Kolego powiedzieć coś więcej o tym? W którym miejscu dokładnie szukać tych ślizgów i na jakiej zasadzie one działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam zwrócić uwagę na te elementy. Mógłbyś mi Kolego powiedzieć coś więcej o tym? W którym miejscu dokładnie szukać tych ślizgów i na jakiej zasadzie one działają?

Na zdjęciu są zaznaczone:2849578499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. A jeszcze mam takie pytanie. jest możliwość wymienić części typu ślizgi czy linki bez wymontowywania całego mechanizmu z drzwi? Chciałbym to naprawić zdejmując tylko boczek z drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w a4 nie pamiętam jak to robiłem ale w A3 żony robiłem bez wyjmowania ramki szyby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie związane z demontażem boczku. Po bokach boczku znalazłem dwie śruby i jedną od wewnętrznej strony uchwytu. Wyczytałem, że po odkręceniu tej śruby wewnątrz uchwytu nalezy dostać się do dwóch kolejnych śrub, które znajdują się pod plastikiem. Ten plastik jest na zatrzaskach zamocowany? Z której strony go podwadzić by nie urwać zatrzasków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik jest na zatrzaskach zamocowany? Z której strony go podwadzić by nie urwać zatrzasków?

tak, jest na zatrzaskach, próbuj delikatnie od strony kabuny na srodku. a co do poprzedniego pytania to moze Ci sie nie udac wymienic plasticzkow bez zdejmowania szyby i prowadnic z drzwi. wygodniej i szybciej i bez nerwow bedzie jak zdejmniesz caly mechanizm szyby, to tylko 4sruby. potem ustaw sobie tak zeby ladnie i rowno przylegalo do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...