Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] brak regulacji ciepła zimna


JanekAudi666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam napisałem pewien w post ale nikt mi nie odpowiedział wiec robie nowy temat a mianowicie Mam problem w Mojej A4 B5 95r. wszystko było ok klimatronik działał jak nalezy ale nagle przestał reagowac na regulacje temperatury, czy jest LO czy HI czy inna temperatura ustawiona to i tak leci gorące.. z tego co tu wyczytałem to prawdopodobnie silniczek który steruje tą klapką ciepło zimno znajduje sie pod schowkem ten który oznaczony jest na zdjeciu nr 2 http://s11.postimage.org/db5eqtsib/DSC_0300.jpg sprawdziłem i rzeczywiscie sie nie rusza, zdjełem ciegno przestawie reczne to jest zimne a silniczek stoi, mam jeszcze jedną wątpliwosc bo w bezpiecznikach znalazłem jeden taki zmostkowany kawałkem drucika, jak przestało działac te regulowanie ciepła zimna to i znikło podswietlenie przełaczników górnych miedzy innymi od regulacji swiateł i wszystkie guziki od klimatronika również przestały świecic. czy jest taka mozliwosc ze przez ten zmostkowany bezpiecznik moze gdzies przypadkowo zrobiło mi sie zwarcie jak cos robiłem i zamiast spalic sie bezpiecznik to spalił sie jakis przekaznik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś który to bezpiecznik. A co znaczy "zmostkowany"? że spalony bezpiecznik został naprawiony drutem (jak tak to czym prędzej go wymień)czy też ten bezpiecznik został połączony drucikiem z czymś innym?

Co do braku regulacji ciepło-zimno to załóż to cięgno z powrotem, podepnij VAG i zrób adaptacje silniczków, niech sobie przęjdą w krańcowe położenia i powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj numer tego zadrutowanego bezpiecznika. Mam nadzieję że już go wymieniłeś na taki jak ma być, bo prędzej się auto spali jak zadrutowany bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Ci podam i wielkie dzieki ze chociaz TY potrafisz pomóc bo czekałem ładnych pare dni i napisałem pare postów i nic, a pozatym to mam drugi klimatronik i ten silniczek który odpowiada za tą klape ciepło zimno moze to zmienic i zobaczyc czy działa ? czy bez VAG a nic to mi nie da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wsadzić inny klimatronik i sprawdzić ale osobiście najpierw podpiąłbym VAG bo może się udać to uruchomić i nie będziesz musiał rozkręcać tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek zablokowany lub brak napięcia - to dwie różne przyczyny niedziałania silniczka które podaje VAG. Silniczek niekoniecznie do wymiany ale może do przeczyszczenia. W końcu ma on już "naście" lat. Jeśli masz taki na podmianę to wymontuj ten niedziałąjący i wstaw dobry, zobaczycz czy ruszy. Jeśli będzie OK to spróbój stary rozebrać i zobaczyć czy nie ma tam brudu który go zablokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek rozebrałem i wszystko jest ok przeczysciłem potencjometr ina rozebranym podłaczyłem i raz na 20 jak sie bawiłem ustawieniami temperatury ruszał, zmieniłem silniczek i było to samo, to gdzie jest teraz przyczyna ? moze ten bład brak napiecia cos podpowie Tobie bo mi to nic nie mówi ? moze panel ? niewiem juz sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest dobry styk na połączeniach? (kostka silniczka, kostki panelu) Może gdzieś coś jest zaśniedziałe albo któryś kabel gdzieś ukiwany i raz jest styk a 10 razy nie ma. A czy ten twój zapasowy silniczek zachowuje się tak samo?

P.s. Jak podpinałeś VAG to sprawdziłeś tylko błędy czy robiłeś kodowanie klimatronika? Może są też jakieś "zimne luty" w samym panelu ale to trudne do zdiagnozowania. W sumie jak masz drugi panel to możesz spróbować go podpiąć i zobaczysz co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...