Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na polsprzegle/nowe sprzeglo


damage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przy ruszaniu na 1 biegu zaczyna mocniej drgac to trwa chwile,ale jak trzymam na pół sprzęgle przy parkowaniu itp. to czuć wyraźnie silne drgania.Sprzęgło firmy LUK wymieniony dwumass poduszki sprawdzone.

Wyczytałem,że może być to nie wyważony docisk do wału korbowego lub wysprzęglik,co o tym myślicie?

coś trafiłem czy błądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, mam podobny problem. Sprzęgło wymienione jakieś 3tygodnie temu firmy valeo na sztywnym kole i na pól sprzęgle czuć drgania, dodam że na starym sprzęgle tego nie miałem. Co to może być? jakieś wadliwe sprzęgło? mam je oddać na gwarancji? kiedyś słyszałem że nowe sprzęgło musi się dotrzeć i to minie ale nie wiem czy to prawda.

---------- Post dopisany 03-01-2013 at 19:12 ---------- Poprzedni post napisany 02-01-2013 at 19:55 ----------

Dzisiaj wymieniłem sprzęgło w golfie (diesel) na sztywne valeo i brak wibracji, szarpania na pół sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły montaż, czyli nie równe dokręcanie docisku.

Ale to moje gdybanie i żaden mechanik do tego się nie przyzna, zwali winę na wadliwe sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło wymieniałem sam i nie robiłem tego pierwszy raz, śruby dokręcone dynamometrem i na krzyż więc też powinno być dobrze, ale szarpanie na sprzęgle zdarzyło mi się pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyżowo to się śruby kół przykręca.

o zestawach valeo różne opinie słyszałem i nie każdy jest zadowolony z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się bałem że te sprzęgło może być wadliwe. Trochę po czytałem na ten temat i okazuje się że wiele osób ma ten problem ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego przypadku. Gwarancji raczej też nie uznają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli śruby powinny być dokręcone dynamokluczem?bo mechanik mówi,że w moim sprzęgle dokreca sie 6 śrub i tyle bo to sprzegło hydrauliczne i samo sie ustawi,bo wszystko jest nowe i musi sie dotrzeć,co robić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydrauliczny to jest wysprzęglik, a sprzęgłoi trzeba dobrze dokręcić. Wraz z nowym sprzęgłem jest instrukcja i są podane momenty i kolejność dokręcania śrub, więc raczej trzeba dokręcać sprzęgło dynamometrem. Autodata też pokazuje momenty dokręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to dużo osób ma problem z poszarpywaniem po wymianie sprzęgła. Nikt z nas nie potrafi zamontować sprzęgła czy te nowe są do d*py?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jade dzis do mechanika niech dokreca dynamometrem i zobaczymy czy to cos pomoże.Jak nie urok to sraczka i tak w kółko.

To już nic nie pomoże.

Docisk przez złe dokręcenie zostaje zdeformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nie jest wina dokręcenia, ja dokręcałem dynamometrem a mam do co wszyscy tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby dokręcasz ręka aż wszystkie będą dolegały, a następnie o 1/4 obrotu tak aby obudowa dolegała do kola, a na koniec kolejno ze wskazówkami zegara z odpowiednim momentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem trochę inaczej dokręcałem ręką ile mogłem, później kluczem aż poczuję opór, następnie moment plus 90 stopni oczywiście wszystko na krzyż żeby równo dokręcić i śruby na klej. Tak dokręciłem koło a docisk podobnie tylo mniejszy moment i bez 90 stopni. Jeżeli dobrze sobie przypominam to koło na 60 Nm a docisk na 22Nm. A i jeszcze wyśrodkowałem tarczę nie wiem czy to ma znaczenie ale na pewno jest łatwiej założyć skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem rok temu na sascha i zaczęło poszarpywać po pól roku, teraz jest coraz gorzej... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...