Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temp silnika raz 90 a raz 100 stopni pomocy


Mareczek295

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b5 1.6 (ADP) a moj problem wyglada nastepujoca dzis po jezdzie ok 15 km wylaczylem silnik i wrocilem do niego za jakies 5 min odpalam a tu temperatura na wskazniku 100 stopni otwprzylem maske zeby zobaczycc czy dziala wentylator wentylator nie dzialal wylaczylem silnik i wlaczylem zaplon wskaznik znow pokazywal 90 stopni w iec zrobilem trase ok 5 km temp utrzymywala sie na 90.Wiec poczekalem z 20min aby silnik troszke ostygl wlaczylem zaplon tem pokazywalo 70stopni wylaczylem i znowu wlaczylem zaplon to znowu pokazywalo 90stopni nie wiem co to moze byc moze czujnik temp cieczy?? prosze o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w jakiej pozycji termostat jest czy otwartej czy zamknietej to wtedy może dojść albo do nie dogrzania albo do przegrzewania

---------- Post dopisany at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany at 16:33 ----------

a objawem uszkodzonego czujnika z tego co pamiętam mogą być gwałtowne skakania temperatury ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat sie już przycina, do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszke inny problem a mianowicie temperatura wzrasta to 100 stopni ale silnik nie ma tyle 2 czujniki wymienione zielony i niebieski i bez zmian, ale po rozłaczeniu zielonego czujnika temperatyra spada do 70 dziwne - a powinna do 60 czyli do zera oczywiscie wszystko przy uruchomionym silniku, jesli go zgasze wtedy własnie spada do 60 stopni nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...