Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Dołożony tempomat nie działa


jacue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Majac kierownice wielofunkcyjna dolozono mi dzisiaj tempomat - zostala zainstalowana manetka. Jednakze po zakodowaniu tempomat nie zadzialal. Zakladajacy tempomat wytlumaczyl to tym ze dokladana manetka byla od samochodu z 2004 natomiast moj jest z 2005. Jutro ma mi zalozyc manetke do samochodu z tego samego rocznika co moj.

Czy przez zainstalowanie manetki od samochodu z 2004 tempomat nie bedzie dzialal w samochodzie z 2005?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o manetke tu idzie, ale o moduł. Manetki w B6, B7 sa takie same, ale skoro masz multifunkcje, to masz moduł(bodajże R), który musi działać z tempomatem. Zobacz sobie watek w dziale Warsztat o montowaniu tempomatu w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek, też po dołożeniu manetki i zakodowaniu tempomat nie zadziałał. Okazało się że walnięty był czujnik sprzęgła tzn. został w pozycji "sprzęgło wciśnięte" czyli "wyłącz tempomat" Po wymianie czujnika tempomat ożył i działa. Zaznaczam, że dokładka była do B6 z silnikiem AWX z 2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko ze jam tiptronika wiec nie mam sprzegla.

W poniedzialek mam miec zmieniona manetke od tempomatu na taka od samochodu z 2005 i wtedy ma dzialac.

Mam nadzieje ze elektryk robiacy mi ta operacje wie co mowi i ze tym razem bedzie dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj watek o ktorym pisalem. Tam jest sporo informacji o montazu i problemach osob, ktore go montowaly min moje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...