Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EGR praca czarnego silowniczka


hidden22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie szukalem na forum ale nic nie poszukalem na ten temat, dzisiaj sprawdzalem czy ten czarny silowniczek od EGR cos porusza sie odpalalem i gasilem auto oraz gazowalem na luzie a ten czarny silownik od EGR nic nie poruszal sie czy to jest prawidlowe dzialanie? czy cosjest nie tak? ogolnie zauwazylem ze auto troszkie mniejszego kopa ma...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij wężyk od tej gruszki i zatkaj go palcem a druga osoba w tym momencie niech zgasi auto. Powinieneś poczuć podciśnienie. Jeśli będzie, to siłownik do wymiany bo pewnie dziura w membranie się zrobiła. To tak na szybko. Daj znać co stwierdziłeś i będziemy myśleć dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ok dzieki dzisiaj sprawdze i dam znac !

---------- Post dopisany at 02:18 ---------- Poprzedni post napisany at 02:17 ----------

a wogole jak powinien dzialac ten silownik jesli jest sprawny? w jakim momencie porusza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porusza dźwignię klapy gaszacej podczas wyłączania silnika.

Wysyłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha u mnie nic nie rusza sie jak gazuje na biegu jalowym czy gasze i czy odpalam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas gaszenia silnika ten siłownik pociąga dźwignię kalpy gaszącej, a po wyłączeniu silnika powraca w położenie wyjściowe. Służy do łagodnego gaszenia silnika poprzez "przytkanie" dolotu. Do niczego innego nie służy. Jeśli się nie porusza to sprawdź czy podczas gaszenia silnika jak już ktoś wspomniał czy jest podawane podciśnienie. Jeśli jest to wina leży po stronie siłownika, ewentualnie sprawdź poruszając ręką czy dźwignia się porusza prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...