Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze OFE.


arris_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stoję przed wyborem jednego z wielu OFE. Wiem że stopa zwrotu powinna być jak największa, koszty i prowizje jak najmniejsze. Czy jest jeszcze coś w OFE co jest ważne. Nie chciałbym powierzać pieniądze mało stabilnemu Towarzystwu. Proszę o pomoc w wyborze. Na razie zastanawiam się nad Allianz lub ING. Proszę o pomoc i porady osób, które dobrze siedzą w tym temacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli nie wierzy to musi jakiś OFE wybrac. ja mam w aviva, ale ponoc ING jest lepszy. nigdy nie sledzilem ich wyników wiec nie wiem. wybieraj jakis duzy, ci co za duzo obiecuja to potem maja klopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFE odnotowują rekordowe zyski - Emerytury - WP.PL

ranking OFE • nowosci multiOFE.pl fundusze emerytalne

Wychodzi na to ze alliaz najlpej zarobił - prawie 18%

A na koncie zus to mam jakies 3% w skali roku ubywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się wyborem OFE bo co 2 lata (jeśli się nie mylę) możesz zmieniać OFE bez żadnych konsekwencji finansowych dla Ciebie (wszystkie składki przechodzą) na takie które jest na topie. Teraz dobry jest Nordea a 2 lata temu na topie było Generali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak nic wielkiego nie da , bo zyski zostawiają dla siebie , a kasa która poszła z Twojego zarobku na ofe trafia z powrotem do ZUS-u czyli zakładu utylizacji szmalcu . Najlepsza rada - odkładaj chociaż 10 zł dziennie pod poduszkę , a przez 40-kilka lat uzbierasz na emeryturkę . Ja płacę za siebie zus , ale gdyby nie żona i dziecko nikt nie zmusił by mnie do zapłaty zus-owi . Walczyłbym z elektroniką w szarej strefie :) Ja oprócz zusu stosuję swoją zasadę co mam nadzieję zaowocuje kiedyś .

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo, ze gowno sie z tego zusu dostanie, co mnie boli, ze to gowno jest obowiazkowe i nie da sie tego ominac, jakby sie dalo, to sam bym sobie odkladal kase i bym mial o wiele wiecej i pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysaudi, nie lepiej zamiast odkładać po 10zł pod poduszkę raz na jakiś czas kupować srebrne monety lub inne metale szlachetne? Wydaje mi się, że niektóre monety w ciągu tych ~40 lat do emerytury mogą nieźle zyskać na wartości, a gotówkę po prostu zje inflacja?

mam rację? młody jestem, głupi jeszcze.. ale zaczynam już myśleć o swojej "przyszłości" bo planowo ukończę studia gdzieś w wieku 29 lat i mogę mieć problemy z "godną" emeryturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...