Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dofinansowania UE, informowanie o możliwościach rozwoju - FREEE


horny devil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Pracuję jako Animator Sieci Innowacji i chciałem się zorientować czy ktoś był by zainteresowany bezpłatną wizytą Animatora w przedsiębiorstwie na terenie woj. Śląskiego.

Przesyłam krótki opis działań Animatora Sieci Innowacji oraz programu „Zarządzania, wdrażania i monitorowania Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego (edycja III)” - działanie 8.2.2 POKL 2007-2013

Program ma na celu nawiązanie i zawężenie współpracy pomiędzy sferą nauki a biznesu. Zakres działań animatora to:

• Diagnoza potrzeb w zakresie technologii, produktu, organizacji

• Pozyskiwanie partnerów do współpracy na linii nauki i biznesu

• Prezentacja oferty jednostek B+R wśród przedsiębiorców

• Inicjowanie współpracy między przedsiębiorcami (B2B)

• Współpraca z klastrami

• Poszukiwanie możliwych źródeł finansowania/dofinansowania prowadzonych działań.

Główne cele działań to pobudzanie kreatywności, budowanie sieci współpracy, transfer technologii i rozwój innowacji.

Wizyty Animatora Sieci Innowacji w przedsiębiorstwie są bezpłatne, ponadto animator zobowiązany jest klauzulą poufności.

Skąd przyszła mi idea na to by się pojawił ten wątek? Od nowego roku pojawiło się kilka nowych źródeł finansowania ze strony UE. Co ważne jest to ostatnia taka możliwość. Obecny program kończy się 31.08.2013 (tak potem będę bezrobotny :P ) Na kolejne lata UE nie przewiduje finansowania takiego stanowiska jakie piastuję. Co więcej z tego co mówią głosy UE kolejne dotacje będą na zasadzie zwrotnej (formie kredytu, pożyczki). Więc gdyby ktoś chciał skorzystać, to jest to ostatni dzwonek.

Ktoś zapyta po co?? Nie wiem może jestem naiwny ale chcę by coś w tym kraju jakoś ruszyło.

Co na tym zyskam?? Nic - Rozliczam się z Urzędem Marszałkowskim na podstawie wskaźników - bo to ważne dla UE. Muszę dotrzeć do 10 firm/miesiąc (co generalnie jest do zrobienia w 2 góra 3 dni) reszta to praca charytatywna nie mam prowizji/premii itp itd

Jeśli więc ktoś z obecnych na forum lub Waszych znajomych był zainteresowany to proszę o kontakt na PW

P.S. Jeśli by ktoś chciał bym poznał jego firmę to zrobię to z chęcią. Często jest tak że działam tylko na rynku B2B i promujemy je na różnego rodzaju targach itp oczywiście za FREE. Powiem tylko że kilka firm na tym już skorzystało kooperując lub jako po prostu na zasadzie pozyskania klientów producent-odbiorca.

Gdy Admin uzna że jest to wątek do kosza lub zły dział to się nie obrażę za wyrzucenie lub przeniesienie do właściwego.

---------- Post dopisany 23-02-2013 at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany 10-01-2013 at 11:20 ----------

I tylko jedna osoba skora do współpracy?? Jak ma się dobrze dziać w tym kraju :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że jesteś zaangażowany,tak bardzo w swoją pracę,szkoda tylko,że większość urzędników ma zupełnie odwrotne podejście.

Innym problemem,jest fakt zainwestowania sporych własnych środków w sposób z góry narzucony przez urząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest. Jeśli chcecie to zapodam trochę konkretów jak znajdę trochę wolnego pod koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz coś dla rolników ciekawego?

Szczerze to nie interesowałem się nigdy rolnikami. Musiał byś się zgłosić do ARR/ARL w swoim regionie.

---------- Post dopisany at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany at 18:39 ----------

Tak generalnie to rodzajów dofinansowań i pomocy jest bardzo dużo. Trudno śledzić wszystkie możliwości bo trzeba to za każdym razem rozpatrywać indywidualnie. Tak też robimy przynajmniej ja robię. Jak zgłasza się przedsiębiorca to poszukuję się pod niego projektu.

Nie ukrywam że jest lichy okres na finansowanie. Nie ma już fajnych programów. Unia poszła po rozum do głowy i zaostrza kryteria. Pamiętam projekty na internetowy salon sukni ślubnych z Sosnowca i kasę dostali. Dziś ktoś pomyśli zanim wyłoży swoją kasę.

Warto też dobrze przemyśleć projekty nim się przystąpi. Ostatnio rozpatrywałem przedsiębiorcę który chciał przystąpić do projektu GEKON z NCBIR`u.

Projekt rozciągnięty w czasie do granic możliwości, składający się z 3 etapów -> projekt wstępny+badawczo-rozwojowy+faza wdrożeniowa.

Kasa spoko. Ale najwcześniej pieniądze pojawią się w grudniu/styczniu 2014r. Prościej i szybciej było wykartkować 70tysi na badania i mieć to za 3 tygodnie z głowy.

Generalnie na start to trzeba szukać kasy w Urzędach Pracy (do 40tyś w zależności od miasta), rozwój to NCBIR, NFOŚ i projekty we współpracy z klastrami, uczelniami. Najwięcej daje się ugryźć z POIG => Program Innowacyjna Gospodarka - dotacje na rozwój firmy, dla firm - Środki na innowacyjny projekt, dofinansowanie badań, działalności gospodarczej, fundusze na inwestycje - wsparcie działań internetowych, internet dla gmin

Jeśli będzie zainteresowanie to mogę opisywać możliwości jakie się co jakiś czas pojawiają (teraz jest możliwość sfinansowania sobie badań do 20tyś).

Najlepiej jest przejrzeć sobie tutaj finansowania PARP : Rok 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czy som jakies ciekawe programy aby załozyć swoją własną działalnośc w przypadku gdy nie ma się statusu bezrobotnego (fakt posiadania gospodarstwa rolnego powyzej 2 ha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeglądnąć tutaj programy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich : PROW 2007-2013 : Program Rozwoju Obszarów Wiejskich : PROW

Polecam kontakty z placówkami w Waszych regionach. Za przeproszeniem urzędnicy tam są jak d*** od sr*** i mają bezpłatnie doradzać. A nie tylko siedzą i przejadają publiczną/unijną kasę.

Polecam też park Bełchatowsko-Kleszczowski. Swego czasu przeprowadzali przez swój park opinię o innowacyjności niezbędne w projektach z pomocy deminimis Aktualności Warto przejrzeć ich ofertę może coś im jeszcze zostało w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki charakter ma mieć ta działalność??

W tym roku kończe studia o kierunku mechanika i budowe maszyn specjalizacja spawalnictwo. Na magisterke się nie wybieram a mam zamiar robić kursy odpowaidające mojej specjalizacji i przyszłej działalności. Są to bardzo drogie kursy w granicach 5-10 tys każdy i teraz moje pytanie czy jesli założył bym działalność która miała by się opierać na spawalnictwie czy mógłbym zdobyć jakies dofinansowanie na podnoszenie swoich kwalifikacji i dzięki temu mieć zrefundowane w całosci lub w jakiejś części te kursy. Na poczatek to są dwa kursy jeden za nie całe 5 tys a drugi po nim za kwopte 10 tys. Są na takie cele jakieś programy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki charakter ma mieć ta działalność??

W tym roku kończe studia o kierunku mechanika i budowe maszyn specjalizacja spawalnictwo. Na magisterke się nie wybieram a mam zamiar robić kursy odpowaidające mojej specjalizacji i przyszłej działalności. Są to bardzo drogie kursy w granicach 5-10 tys każdy i teraz moje pytanie czy jesli założył bym działalność która miała by się opierać na spawalnictwie czy mógłbym zdobyć jakies dofinansowanie na podnoszenie swoich kwalifikacji i dzięki temu mieć zrefundowane w całosci lub w jakiejś części te kursy. Na poczatek to są dwa kursy jeden za nie całe 5 tys a drugi po nim za kwopte 10 tys. Są na takie cele jakieś programy?

skad jestes?? Jakie to konkretnie kursy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieluń woj łódzkie. Pierwszy to jest VT1 i VT2 jest to kurs uprawniający do badań wizualnych a drugi to międzynarodowy/europejski inżynier spawalnik - IWE/EWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założysz działalność to z automatu raczej nie dostaniesz wsparcia na samorozwój. Lepiej się przykleić do jakiejś firmy i śledzić kursy bo jako pracownik masz więcej możliwości.

W poniedziałek zadzwonię do IS w GL Instytut Spawalnictwa - Polskie Spawalnicze Centrum Doskonałości

Rozeznam temat bo mieli tam coś ze szkoleń współfinansowanych w ramach UE. Przypuszczam że koszt hotelu na 5dni będzie mniejszy niż cena kursu ;)

Nie mniej jednak konkrety we wtorek :)

Rozeznaj sobie czy u Was w regionie nie ma podobnego instytutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założysz działalność to z automatu raczej nie dostaniesz wsparcia na samorozwój. Lepiej się przykleić do jakiejś firmy i śledzić kursy bo jako pracownik masz więcej możliwości.

W poniedziałek zadzwonię do IS w GL Instytut Spawalnictwa - Polskie Spawalnicze Centrum Doskonałości

Rozeznam temat bo mieli tam coś ze szkoleń współfinansowanych w ramach UE. Przypuszczam że koszt hotelu na 5dni będzie mniejszy niż cena kursu ;)

Nie mniej jednak konkrety we wtorek :)

Rozeznaj sobie czy u Was w regionie nie ma podobnego instytutu.

Z tego co sie orientowałem VT najszybciej i najtaniej zrobie na uczelni jesli zbierzemy pare osób bo już osobę która by nam to zorganizowała juz znalazłem a jesli chodzi o iwe kurs trwa chyba rok i to prowadzi instytut spawalnictwa w gliwicach.

---------- Post dopisany 10-03-2013 at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany 28-02-2013 at 20:36 ----------

Piotrek dowiedziałeś się coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem ze 2 razy tam chyba ale jak to z naukowacami bywa nic się nie dowiesz a potem miałem taki tydzień że nie pytaj. W poniedziałek ponowię próbę ;)

---------- Post dopisany 19-03-2013 at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany 10-03-2013 at 18:37 ----------

Ehhhh z całych moich starań wyszło tyle:

W nawiązaniu do Pana korespondencji z 11.03.2013 r. informujemy, że Instytut Spawalnictwa prowadzi 3 edycje kursów spawacza rocznie. Terminy i ceny kursów są dostępne na stronie internetowej Instytutu (Instytut Spawalnictwa - Polskie Spawalnicze Centrum Doskonałości). Kursy te mają charakter całkowicie rynkowy i nie są w żaden sposób współfinansowane.

W przypadku potrzeby udzielania dalszych wyjaśnień proszę o kontakt telefoniczny - 32 33 58 406.

Łączę serdeczne pozdrowienia

Jacek Słania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs VT1+VT2 jednocześnie robiony kosztuje w chwili obecnej około 3600PLN/os. Nie jest finansowany/współfinansowany przez UE w jakimkolwiek stopniu i na IS nigdy nie był:wink:

Pierwszy i ostatni raz pojawiła się taka opcja w przypadku kursu IWE/EWE, gdy robiło się przez Politechnikę Wrocławską kilka ładnych lat wstecz, ale chętnych było tylu, że wycofali. 20%finansowała firma, 80% UE.

Na dzień dzisiejszy można sobie zrobić samodzielnie IS Gliwice - 10 800PLN, PWr - 8800 PLN+1800PLN (egzamin w IS).

Zależy Kolego po jakim jesteś wydziale/kierunku, bo IS ma specyficzne wymogi rekrutacyjne i możesz nie zostać przyjęcty - na PWr decyduje kolejność składania podań:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na specjalnosci- spawalnictwo, politechnika czestochowska. z jackiem słanią mam zajecia więc może osobiście sobie z nim po zajeciach coś pogadam. Bedzie trzeba coś pomyśles może na uczelni żeby zorganizowali VT jak bedzie wiecej osób bo już były takie rozmowy. Dzieki Piotrek za próbe pomocy:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna pomoc moim zdaniem. Wku***** mnie takie coś jak ludzie czegoś oczekuję a ze współpracy h*** :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...