[B5 AFN] Problem z klimatyzacją.

habor

Witam. Koledzy mam problem z klimatyzacją, ostatnio zachorowałem a więc nie używałem jej przez jakiś tydzień, wczoraj było upalnie postanowiłem włączyć. A tu nic.... leci ciepłe powietrze. Sprawdziłem błędy VAGiem, ale wykrywa mi tylko jeden o zacinaniu się silniczka kalpy nawiewu,(zawsze mialem ten błąd i wiem czym jest spowodowany ale nie jest to na 100% tego wina). Sprężarka niby się załącza, czynnik też chyba jest ponieważ jak wcisne zawór to jest ciśnienie (jeszcze jutro podjade zeby mi sprawdzili ciśnienie jacyś szpece) po włączeniu klimatyzacji jeden z przewodów wchodzący do kabiny robi się chłodny (ten cieńszy) ale drugi jest nadal gorący. czy jeśli mam nieszczelną nagrzewnice to nie powinnien uciec cały gaz?? czy jest tam jakiś elektrozawór który mi sie może nie otwiera i nie puszcza czynnika chłodzącego na układ???

Witam,

Jeśli szukasz klimatyzacji to zajrzyj na strone lub zadzwoń :http://www.hurtowniaczesci.pl , ja znalazłem tam nowa klimę do mojego audi, i bradzo jestem zadowolony,

Ja miałem identyczne objawy w SKODA OCTAVIA 1,9 TDI. Moze nie leciało gorace powietrze , ale nawet nie było chłodnego. Działo sie to latem przy sporych upałach, więc do środka leciało powietrze o temperaturze prawie otoczenia. Okazało sie, że musiałem doładowac klimę i problem sie rozwiązał.

Odnośnie klimy.

Czy jest jakis sposób sprawdzenia zawartości gazu oprócz metody spuszczenia całkowitego?

Tak. Pomiar ciśnień w danej temp.