Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

proszę o pomoc w diagnozie błędów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1 Fault Found:

19558 - Motor for Intake Manifold Flap (V157): No Signal

P3102 - 000 - -

Freeze Frame:

RPM: 0 /min

Torque: 0.0 Nm

Speed: 0.0 km/h

Load: 0.0 %

Voltage: 12.39 V

Bin. Bits: 00000100

Torque: 0.0 Nm

Torque: 112.2 Nm

1 Fault Found:

01217 - Side Airbag Igniter; Driver Side (N199)

001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 10100001

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 45

Mileage: 1048575 km

Time Indication: 0

rozłączałem już wtyczkę po d fotelem i czyściłem nic nie pomogło , błąd dalej wyskakuje.

Opublikowano
19558 - Motor for Intake Manifold Flap (V157): No Signal

Silnik V157 klapy gaszącej brak sygnału. Przyczyn jak wiadomo może być wiele. Coś z autem dzieje się nie tak? Do sprawdzenia bezpiecznik, wtyczka przy silniczku, wiązka przewodów i sam silniczek.

01217 - Side Airbag Igniter; Driver Side (N199)

Czasami bywa tak, że trzeba wymienić kostkę na nową lub troszkę w nią zaingerować. Jeśli to nie będzie kostka to być może wiązka lub coś ze sterownikiem.

Opublikowano
  • Autor
19558 - Motor for Intake Manifold Flap (V157): No Signal

Silnik V157 klapy gaszącej brak sygnału. Przyczyn jak wiadomo może być wiele. Coś z autem dzieje się nie tak? Do sprawdzenia bezpiecznik, wtyczka przy silniczku, wiązka przewodów i sam silniczek.

z autem wszystko chyba ok tak mi się wydaje. Gdzie się znajdują bezpiecznik od tego? no i gdzie się znajduje klapa gasząca i silniczek. po podniesieniu maski zobaczę to ?

Opublikowano
Gdzie się znajdują bezpiecznik od tego? no i gdzie się znajduje klapa gasząca i silniczek. po podniesieniu maski zobaczę to ?

Powinien być w skrzynce bezpieczników tej pod maską. Możliwe, że na tym samym jest wentylator od klimy. W instrukcji chyba go nawet opisują jako bezpiecznik od zaworów sterujących.

Klapa gasząca czy inaczej przepustnica znajduje się przed zaworem EGR (stojąc przed autem po lewej stronie silnika pod plastikową osłoną). Można też sprawdzić napięcie miernikiem we wtyczce pomiędzy pinem 4, a masą i pomiędzy 4,a 1 pinem przy włączonym zapłonie. Przy gaszeniu auta klapa powinna się zamykać, aby silnik łagodniej się zatrzymał. Jeżeli by się zacięła w pozycji zamkniętej mogą być problemy z uruchomieniem auta.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.