Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczna klapa audi a4 b8 avant


YELLOW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Czy przerabiał już ktoś zakładanie elektrycznego domykania tylnej klapy w audi a4 b8 .

Czy można coś wykorzystać z części audi a6 C6 ?

Co ogólnie jest potrzebne i na co zwrócić uwagę ?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zacząłem, ale chwilowo utknąłem na wymianie komfortu. Trudna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , kłopot moze być w KOMFORCIE a dokładnie przy zmianie jego :wink:

W pierwszej kolejności musimy sprawdzić czy nasz sterownik obsługuje elektryczną klapę a dokładnie czy mamy niebieską 32 PINowa wtykę .

Tak ogólnie mowiąc muszą być wszystkie wtyki zajęte .

Przy kupnie uzywki niedośc ze musimy sciagnać OCHRONE KOMPONENTU to musi byc tez prawidłowo zakodowany KOMFORT .

W ASO recznie tego nie zrobią :kwasny: tylko trzeba to zrobić dobrym sprzetem (VCDS, VAG-CAN) :wink:

Utrudnienia są w przuczeniu kluczykow oraz gdy uzywany sterownik ma np.

- inna skrzynia (manulana, automat )

- kluczyk (zwykły ,kessy )

Najprosciej bedzie wymienic na NOWY koszt około 1200 PLN i wtedy mamy wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc Grzegorz, to nie wiem na czym polega problem z automat/manual i kessy. Przecież to można przekodować przed podróżą do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc Grzegorz, to nie wiem na czym polega problem z automat/manual i kessy. Przecież to można przekodować przed podróżą do ASO.

Wystarczy ze bedzie ten Kessy a ty masz zwykły kluczyk wtedy nie wlaczysz nawet zapłonu i nic nie zakodujesz .

Najlepiej trafic taki co ma mniej wiecej nasze wyposazenie :wink:

Jedynie ratuje kodowanie na stole tylko nie wiem jak wzbudzic KOMFORT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci powiem. Wystarczy włączyć awaryjne i komfort jest cały czas pod napięciem. Możesz kodować co tylko chcesz. W ogóle bez zapłonu to nie działa kodowanie tylko, jeśli się nie mylę, trzech sterowników a reszta hula. Przynajmniej u mnie. A zapłonu to nie włączysz nawet jak kessy nie było, bo kluczyki nie są dopisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ,ze nie probowałem na aucie recznie w nowym sterowniku (mam ciagnieta OCHRONE juz ) :eusathink:

Dodatkowo jest jeszcze sterownik blokady 05 i wiem ze sie pultał wtedy o skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój też nie chciał oddać kluczyka, mówiąc żebym dał lewarek na P, ale VCDS dał rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawiozłem nowy komfort do ASO, wymienili (100 PLN) ściągnęli ochronę, zakodowali i działa:decayed: jest z auta na wypasie, które miało el klape, automat, Kessy itp. łącznie mnie to uczyniło 220 PLN, razem z komponentem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany? Które ASO?

---------- Post dopisany at 13:18 ---------- Poprzedni post napisany at 13:17 ----------

Btw. Jak za darmo. Zazdroszcze.

---------- Post dopisany at 13:18 ---------- Poprzedni post napisany at 13:18 ----------

Pamiętasz numer komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO w Gdańsku, Groblewski (wiesz, stałego klienta też traktuje sie inaczej:naughty:trochę kasy u nich zostawiłem) na pewno na końcu ma literki BQ:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli da się. No nic, ja będę próbował za tydzień. Trzymajcie kciuki.

---------- Post dopisany at 20:05 ---------- Poprzedni post napisany at 20:03 ----------

A powiedz jeszcze, zamontowałeś i uruchomiłeś już klapę? Czy na razie tylko komfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort wymieniałem w innym celu, montowałem ledy z tyłu, a do klapy też się przymierzam, graty już mam:wink: tylko czasu brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

A jesteś w stanie napisać co jest potrzebne dokładnie i o jakich numerach ?

Z tego co Ja wiem to :

- siłowniki

- zamek z dociąganiem

- guzik

- instalacja

- i moduł ( który albo już jest przystosowany i trzeba przekodować albo kupić odpowiedni )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz :wink: jak twoj KOMFORT obsługuje klape (wtyka 32 PIN niebieska) to wystarczy przekodować .

Zazwyczaj jak masz Kessy to masz odpowiedni MODUŁ .

Klapa_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak zawracam tyłek ale na wstępie wątku pytałem czy ( oprócz modułu ) te siłowniki , zamek i guzik ( guzik pewnie ten sam ) pasują z audi a6 dlatego interesują mnie jeszcze numery tych gratów ... :) bo na allegro nie jest tak łatwo to skompletować typowo pod A4 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak zawracam tyłek ale na wstępie wątku pytałem czy ( oprócz modułu ) te siłowniki , zamek i guzik ( guzik pewnie ten sam ) pasują z audi a6 dlatego interesują mnie jeszcze numery tych gratów ... :) bo na allegro nie jest tak łatwo to skompletować typowo pod A4 :/

Dociąg - 4F9 827 383A

Przycisk - 3D0 959 831 D

Siłowniki - 8K9 827 851 i 8K9 827 852

Przycisk pasuje do A4, A6, Q7 i innych, dociąg też.

Siłowniki zaczynają się od 8K9, więc wnoszę, że są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki .

Jak zadziałam w tym temacie w moim aucie na pewno podzielę się moimi doświadczeniami :)

Pozdrawiam

---------- Post dopisany 05-02-2013 at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany 01-02-2013 at 12:22 ----------

Witam .

Marudzenia ciąg dalszy ... :)

Mam jeszcze jedno pytanie .

Jak z instalacją klapy ? Czy pasuje z innego samochodu jak z a3 czy a6 czy jest ona też inna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...