Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka błędów z diagnostyki. ECM, CAN BUS, V107


Patryś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj wziąłem w rękę laptopa i postanowiłem sprawdzić auto. Podczas diagnostyki wyskoczyły takie oto błędy:

- 710 Silniczek klapy odmrażania (V107)

- 1316 Szyna danych - błąd, moduł kontroli ABS (Data bus line fault, ABS control module)

- 18057 CAN data bus, ABS - brak sygnału > moduł ABS, przewody, dopasowanie rezystora w ECM.

- 65535 Uszkodzony sterownik ECM

Ktoś pomoże w objaśnieniu tych błędów. Co zrobić? Dodam że klima na postoju tzn po zgaszeniu auta głównie słyszę że pyka w niej coś tak jakby jakaś klapka chodziła. Z hamulcami nic się nie dzieje ABS działa normalnie ale nie mogę się połączyć VAGiem jak chcę zrobić test wyjść. Odrazu wyskakuje błąd i wszystkie kontrolki od hamulców się świecą muszę wyłączyć i włączyć zapłon żeby znikły.

Pomożecie :wink:

---------- Post dopisany 03-02-2013 at 21:56 ---------- Poprzedni post napisany 01-02-2013 at 15:09 ----------

Nikt nie pomoże? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób nastawy podstawowe klimy, jezeli nie przejda trzeba sprawdzic jak działa silniczek z klapą

jezeli sa jakieś zakłócenia w pracy trzeba usunąc usterke lub wymienic silniczek

co sie tyczy ABS-u to trzeba dac sterownik do naprawy lub wymienic na sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. To może powiesz mi jeszcze bo nie wiem czy dobrze pamiętam. Musze wejść w klimę, nastawy podstawowe chwile poczekać aż się wszystko poustawia i wyjść czy coś tam trzeba jeszcze robić bo kiedyś tylko przepustnice ustawiałem w A3 w podobny sposób. :facepalm:

A gdzie ten sterownik się znajduję żeby go wyjąć? Na pompie jakoś czy gdzie?

---------- Post dopisany 04-02-2013 at 13:04 ---------- Poprzedni post napisany 03-02-2013 at 22:16 ----------

Więc dzisiaj VAG'iem zrobiłem nastawy pierwotne. Wszedłem w klimę 08, 04 nastawy i na kanale 001 wartości się zmieniały, klimka tam w środku coś pracowała po chwili pyk i wszystko działa. Zero błędów, parę razy wyłączałem, włączałem auto i klimę dawałem różne ustawienia klimy i odmrażanie przedniej szyby znowu sprawdziłem błędy i jest ok zero błędów. :banan: Oby tak zostało. dzięki devastation za radę. :thumbup1:

Teraz zostało jeszcze zrobić coś z tym sterownikiem. :kwasny:

---------- Post dopisany 05-02-2013 at 17:29 ---------- Poprzedni post napisany 04-02-2013 at 13:04 ----------

Sprawa się wyjaśniła. Błędy wyskakiwały po tym tylko jak chciałem wejść w test wyjść vagiem a ten potrzebował kodu dostępu i dlatego blokowało wejście i wywalało błędy. Tak to nie ma żadnych błędów a ABS i ESP działa bez problemów zero błędów. :decayed:

Sprawa wyjaśniona. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...