Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

stukanie koło skrzyni przy wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, szukałem w innych postach tożsamych objawów, ale nie znalazłem, więc zapytam.

moje :audi: A4 B6 1,9TDI wykazało się dziś takimi objawami: chwilę po uruchomieniu mniej więcej w okolicy skrzyni (manual) słychać było stukanie po wciśnięciu sprzęgła to samo. dopiero po dodaniu gazu, tak ok 1,2 tys obr. stukanie ustawało, sprzęgło odkąd mam tą a4 sprzęgło zawsze brało wysoko, czasami silnik mi gasł przy ruszaniu i słychać było mocne uderzenie w okolicy skrzyni, gdzieś koło silnika.

po przejechaniu 4 km i obrzuceniu mojego samochodu wymyślnymi obelgami i zagrożeniu że zostanie sprzedane itp. problem ze stukaniem ucichł, tym nie mniej nie chodzi jak powinno tj. przy naciskaniu sprzęgła czuć wibrowanie na pedale, po dociśnięciu do końca ustaje, lecz jeśli tylko troszkę odpuszczę czuć wibracje, otwierając maskę i naciskając sprzęgło, da się usłyszeć dziwny odgłos chyba pompy .

czy ktoś się z czymś takim spotkał? Mechanik dopiero w środę wolny żeby sprawdzić, a cała niedziela w niepewności przyprawi mnie o ból głowy:wallbash:

z góry dziękuję i pozdrawiam

Opublikowano

Nie chce Cie straszyc ale mozliwe ze to dwumasa jezeli ci sprzeglo faluje tymbardziej ze masz sprzeglo wysoko. Chyba Cie czeka wymiana kompletu.

Opublikowano
  • Autor

No też się tego obawiam, tylko czemu nic dzisiaj nie stuka?

Opublikowano

takie objawy to sprzeglo.komplecik lepiej wymienic i nie bedzie nic stukac

Opublikowano
No też się tego obawiam, tylko czemu nic dzisiaj nie stuka?

moze stukanie to objaw czegos innego np poduszki pod skrzynia, a zbiegło Ci się to w czasie.

Opublikowano

tak bywa z autami, jak czuje że do mechanika ma jechać to nagle wszystkie problemy ustają, i diagnozy nie można postawić :)

Tak na poważnie to raczej dwumas będzie i lepiej wymienić od razu w komplecie ze sprzęgłem

Opublikowano
tak bywa z autami, jak czuje że do mechanika ma jechać to nagle wszystkie problemy ustają, i diagnozy nie można postawić :)

Tak na poważnie to raczej dwumas będzie i lepiej wymienić od razu w komplecie ze sprzęgłem

Jaki z tego morał?:wink:

Nie postraszysz Audi to nie pojedziesz :grin:

To powinno byś nowe motto Klubu :naughty:

Opublikowano
  • Autor

więc narazie zastosuje zastraszanie, jak pojawią się fundusze to do mechaniczka pojedziemy, dziękuję - pOOOOzdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.