Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna praca silnika 3.0


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnimi czasy silnik zaczął dziwnie pracować a mianowicie podczas jazdy przy 1700 obrotach silnik pracuje tak jak by był na wyższych obrotach dziwnie buczy chodź na liczniku nic na to by ni wskazywało, wie ktoś co moze się dzieje jak przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podaj kod silnika BKN czy ASB i co to znaczy, że przy 1700 obrotach pracuje jakby był na wyższych? jest głośniejszy? Masz tak na ciepłym motorze czy na zimnym? podpinałeś VAG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podaj kod silnika BKN czy ASB i co to znaczy, że przy 1700 obrotach pracuje jakby był na wyższych? jest głośniejszy? Masz tak na ciepłym motorze czy na zimnym? podpinałeś VAG ?

Silnik BKN , dzisiaj doszłem do tego o co biega a mianowicie jak mam odpalone auto i przegazuje do 2000 tysiecy to z filtra powietrza dobiega głośny dźwięk zasysania powietrza ,jak by to nazwac hmm powietrza zasysanego nie tylko przez oryginalny wlot powietrza ale tak jak by z innego miejsca ciagło dodatkowe powietrze i dlatego silnik chodzi głośniej jak co to jutro moge nagrac filmik z dźwiękiem jak to wygląda. Po za tym wszystko jest szczelne wiec nie wiem o co biega , logów nie robiłem bo nie mam VAGA.

---------- Post dopisany 05-02-2013 at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany 04-02-2013 at 22:37 ----------

Najprawdopodobniej nieszczelności w układzie dolotowum intercooler-kolektor trzeba cały układ przebadac pod kątem nieszczelności

---------- Post dopisany 07-02-2013 at 13:06 ---------- Poprzedni post napisany 05-02-2013 at 14:54 ----------

Ponizej zamieszczam filmik z pracy silnika, wieczorem będą LOGI do analizy, na zdjęciach widac mokre plamy na górnym lewym rogu przed jazda wszystko wyczyszczone do suchego ,po przejechaniu 40km znowu pokrywa uwalona , z czego to może być? Tak jak powiedziałem wieczorem LOGI

DSC01607.jpg

DSC01608.jpg

DSC01609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten wątek rozwieje Twoje wątpliwości, ale przeczytać nie zaszkodzi : http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b6-awx-niepokojacy-dzwiek-11005/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...