A4 B6Problem z turbiną

marzec39

Od kupienia auta miałem problem z turbina. po kupnie turbina była czyszczona i było wszystko dobrze przez jakieś 3 miesiące potem znowu to to samo postanowiłem wymienić po regeneracji postawiłem auto do mechanika który stwierdził ze turbina jest zatarta ze może być piach w oleju,opiłki.

Samochód stał około 4 tygodnie nie używany ale raz w tygodniu był odpalany i jeżdżone do złapania temperatury.

Wiadomo jak to zimą po wioskowych drogach max 3 biegiem się jezdżiło gdy zrobiło się czarno wybrałem się w w dłuższa podróż zauważyłem że samochód nie reaguje na przyśpieszenia dopiero po około 5,10 s jechał ale tak parę prób wszystko wróciło do normy ale postanowiłem już wymienić tą turbo i jak pisałem mechanik stwierdził piach w oleju odesłał stara turbinę i czeka co stwierdzą jaka była przyczyna.

Boję się że jeśli faktycznie jest coś nie tak w silniku to koszty nie będą małe Powiedzcie mi czy już ktoś z was miał podobna przyczynę bo ja nie wiem co mam o tym już myśleć z góry dziękuje za zainteresowanie.

piach w oleju :shock3: i bez zrobienia choćby logów wywalasz turbo do regeneracji pomimo, że problem może tkwić gdzie indziej :whistling:zacznij od zrobienia logów

Dokładnie, jak możliwość zrób logi wtedy można będzie powiedzieć coś więcej o turbo itd.

Już za po ptokach w starej turbo był rozwalony uszczelniacz z tego powodu staneła nie mam jak zrobić logów pośiadam autocoma nie wiem czy tym się da bo na nowej turbinie jest wszystko dobrze tyle że wydaje mi się jak by miał mniej mocy. powiedzcie jak zrobić autocomem logi?

Postaram się pośiadam to urządzenie od niedawna z chinskego allegro dopiero się zapoznaje.

A to są moje logi z ubiegłego roku kolega z klubu je zrobił.