Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowywanie się tylnich drzwi.


Giede

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem pojęcia jak nazwać ten temat, więc nie śmiać się :wink:

Zacznę od tego, że zamki we wszystkich drzwiach otwierają się i zamykają normalnie z pilota. Po otwarciu tylnich drzwi zarówno oznaczenie na fisie pokazuje otwarcie, jak i lampki w drzwiach (czerwona ostrzegawcza i biała oświetlająca ziemię) się zapalają, ale co dziwne lampki w podsufitce się nie zapalają, tak jak to się dzieje po otwarciu przednich drzwi. Mało tego, pomimo że fis i lampki w drzwiach "widzą" otwarcie każdych drzwi to centralny zamek "nie widzi" otwarcia samych tylnich drzwi i po 60 sec. zamyka zamki - dziwne.

Inaczej pisząc, po otwarciu zamków i otwarciu samych tylnych drzwi, pomimo że światełka w drzwiach się palą, górne się nie pali, samochód zamyka się po 1 minucie. Centralny nie wie że drzwi zostały otwarte, ale fis i lampki w drzwiach tak. :facepalm: Już raz tak zatrzasnąłem kluczyki w aucie i musiał przyjeżdżać spec, a nie chciałbym kiedyś z kluczykami zostawić tak dziecka, bo przyjazd speca od otwierania awaryjnego trochę trwa.

Coś wkładałem do tyłu, musiałem mieć wolne ręce więc położyłem kluczyki na kanapie, coś tam mie żonka zagadała, że się zapomniałem, zamykam tylnie, chce otworzyć przednie, a tu klops -samochód zamknięty, a kluczyki na tylnej kanapie :facepalm:

Przednie drzwi działają normalnie.

Ktoś ma jakieś pomysły co jest nie tak?

---------- Post dopisany 14-02-2013 at 13:59 ---------- Poprzedni post napisany 13-02-2013 at 14:18 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga sprawdź moduł komfortu prawdo podobnie masz problem z mechanizmem w drzwiach z biegiem czasu robią się tam zimne luty http://www.turbo-diesel.pl/admin/upload_img/image/zamek/zamek2/10.jpg

przeczytaj sobie ten artykuł

Turbo-diesel.pl - wymiana / naprawa zamka drzwi (mikroswitch, zimne luty) drzwi Passat B5, Golf IV, Audi A4, A6, Skoda Octavia, Fabia, Seat Leon, Toledo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to raczej nie to, bo co mają zamki do sygnału o otwarciu drzwi na oścież -nie widzę powiązania, więc może jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to raczej nie to, bo co mają zamki do sygnału o otwarciu drzwi na oścież -nie widzę powiązania, więc może jakieś inne pomysły?

a to mają wspólnego, że te zamki to elementy mechaniczno elektroniczne. TO w zamku jest krańcówka podpięta do płytki drukowanej a ta podpięta do wiązki drzwi. Zimne luty są często na lutowaniu pinów złącza do wspomnianej płytki drukowanej zamka. Wiem bo mi auto nie reagowało na otwarcie jednych drzwi, rozbierałem zamek i widziałem co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest dziwne że lampki w drzwiach zapalają się po otwarciu, tylko górne światło i centralny nie reagują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koleś pasacie miał tak ze mu górne światło nie działało po otwarciu drzwi i z pilota też okazało się że przy samym module komfortu wchodzi do niego czerwony kabelek z czarnym paskiem i z niego rozgałęziają się inne przewody, po pierwsze miał przetarty przewód plusowy ten czerwony który zrobił zwarcie wiadomo o co chodzi plus do masy i zwarcie w ten sposób spaliło ścieżkę na płytce drukowanej w module komfortu polutowaliśmy naprawiliśmy ścieżkę i światło świeci ale centralny dalej wariuje sam się zamyka albo nie domyka dorynglowanie też szwankuje co mu pozostało to sprawdzić zamki w drzwiach

microswitchy sprawdź je

image.jpg

urffgsl.jpg

I sprawdź czy są zimne luty czy nie powodują zwarcia bo przez to mogą się same drzwi zamykać i inne bzdety

ghfb.jpg

wychodzi na to ze masz do sprawdzenia przewody przy module komfortu i zamki w drzwiach ale najpierw podepnij vaga i sprawdź które drzwi pokazują błędy i od nich zacznij powodzenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i prawe i lewe drzwi pokazują błąd. z tym, że w prawych drzwiach zamek ostatnio w ogóle nie zamyka, ale problem z wew oświetleniem i centralnym mam od początku użytkowania auta czyli 5 lat. mam nowy zamek -zobaczę co się stanie po wymianie. wielkie dzięki za rozjaśnienie tematu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...