Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze wzmacniaczem


Rekomendowane odpowiedzi

Siema :hi:

Jak w temacie mam coś problem ze wzmacniaczem Magnata 440HQ a dokładniej to nie ma mocy na subwoofer na mostku. Ogólnie subwoofer moc na głośniki daje ale subwoofer milczy. Sprawdzałem podłączenie przewodów i nic. Ustawienia nie zmienianie bo ustawione jest na 3 kanały jak powinno być. Jak się załącza radio czy zmienia kanały w radiu czy nawet zmienia utwory na płycie to słychać dziwne pukanie w głośnikach :kwasny: Czasem coś się nie spaliło?

---------- Post dopisany at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany at 16:33 ----------

Albo mam coś z radiem bo jak udało mi się uruchomić subwoofer poprzez odpięcie i podpięcie od wzmacniacza to gdy chciałem podgłosić to puknęło w głośnikach i subwoofer umilkł :kwasny:

---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:53 ----------

Przełączyłem też na 4 kanały i podłączyłem jeden z głośników zamiast suba i cisza więc albo w zwmacniaczu problem albo w radiu :kwasny: spróbuje jutro jakieś inne radio podpiąć i zobacze co jest przyczyną

Widze że nie ma kto pomóc :whistling:

---------- Post dopisany 15-02-2013 at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany 14-02-2013 at 18:59 ----------

Kijowo odpisywać na własne posty

No ale do rzeczy. Dziś pogrzebałem i przepiołem Suba pod kanały 1 i 2 mostkując je i po przestawieniu filtru na dolno przepustowy sub się odezwał ale podłączając głośniki pod kanały 3 i 4 jest cisza :kwasny: tak jak by te dwa kanały wraz z mostkiem szlag trafił :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, zapodaj foto wzmaka jak masz podłączone to postaram sie pomóc bo widzę że sam siedzisz z problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczem nadal problem :/ Przy podpiętym kanale RCA nr. 2 albo 3 słychać pukanie (któryś z tych) na pozostałych cisza. Radio założyłem nowe bo stare miało już 13 lat i było zmęczone. Dodam że kabely sygnałowy i prądowy przebiegają osobno w progu lewym/prawym. Czyżby coś w zmacniaczu zdechło?

---------- Post dopisany at 12:36 ---------- Poprzedni post napisany at 12:34 ----------

Wczoraj grały tylne głośniki i subwoofer coś tam się odzywał. Dziś głośniki milczą a subwoofer jakby dostał maks mocy :kwasny: tak jakby moc była przekazywana raz na kanały 1,2 a raz na mostek kanałów 3,4

---------- Post dopisany at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany at 12:36 ----------

a więc tak mam to podpięte. Cały czas tak jest i kiedyś nie było takich cudów jak teraz :kwasny:

IMAG0522.jpg

IMAG0523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protect się nie zapala?

Ustaw filter na FULL dla obydwu kanałów.

Sprawdź, czy idzie sygnał przewodem sygnałowym (podłącz na krótko głośnik przy wzmacniaczu), jak głośnik cicho zagra to podepnij tą RCA do kanału 1 i sprawdź wyjście wzmacniacza głośnikiem (to samo dla pozostałych kanałów).

W ten sposób będziesz mógł już coś ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żeby się kiedykolwiek zapalił.

hmmmm ok jak znajdę czas to tak to sprawdzę

---------- Post dopisany at 22:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:13 ----------

tak to czytam i nie do końca łapię. Mam podpiąć głośnik pod wyjście i po kolei podłączać kable RCA? Po czym mam stwierdzić że na jakimś kanale jest coś nie tak? Głośnik zamilknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. we --|>-- wy

2. we --|>-- wy

3. we --|>-- wy

4. we --|>-- wy

--|>-- to symbol wzmacniacza

Pomyśl, masz 4 kanały, 4 wejścia i 4 wyjścia, co zrobić, aby je sprawdzić?

Oczywiście najpierw źródło sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem przekonany czy można podłączać głośnik pod wyjścia z radia na wzmacniacz, bo tak to zrozumiałem.

Wg mnie kolega powinien ustalić który kanał we wzmacniaczu gra na pewno, potem pod ten kanał podłączać po kolei RCA, w ten sposób można wyeliminować radio i kable sygnałowe. Jak się okaże że tu wszystko gra, to znaczy że coś jest ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego że bierzesz zwykły głośniczek 165mm. Podłącz pod 1 wyjście wzmacniacza i słuchaj czy działa. Przejdź wszystkie 4 kanały. Następnie możesz do wybranego kanału z podłączonym głośnikiem wpinać kable rca i sprawdzisz czy kabel rca jest któryś uwalony czy któryś kanał wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak sygnał z radia napewno wychodzi odpowiedni bo radio jest nówka sztuka (stary Pioneer miał 1xRCA nowy Pioneer 2xRCA) problem był już na starym radiu.

wyjście ze wzmacniacza jest tylko jedno

Nie pamiętam ale chyba przy podłączonym kanale 2-im było pukanie w głośnikach a na pozostałych kanałach cisza. Musze jeszcze raz sprawdzić na jakim kanale pukało wyłączając radio.

---------- Post dopisany at 23:50 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ----------

ze wzmacniaczem byłem w firmie w której go kupiłem i tam instalator się bawił podłaczając kable RCA do wzmacniacza po kolei kanał po kanale i włączał i wyłączał radio. Tylko na jednym podpiętym kanale było puknięcie przy wyłączaniu radia. Dziwne jest to że zamilkły kanały głośników 1 i 2 a mostek na 3 i 4 dla suba działa pełną mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uszkodzony wzmacniacz. Masz na niego jeszcze gwarancję? Jeśli nie, to chyba będziesz musiał go zanieść do kogoś kto się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uszkodzony wzmacniacz. Masz na niego jeszcze gwarancję? Jeśli nie, to chyba będziesz musiał go zanieść do kogoś kto się na tym zna.

no właśnie skończyła się w zeszłym miesiącu :beksa:trza będzie zabulić :kwasny:

---------- Post dopisany at 08:59 ---------- Poprzedni post napisany at 08:56 ----------

ciekawe ile wyłoże w ten wzmacniacz :whistling: i nie wiem komu to oddać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeszcze nowe cuda mam :kwasny: po włączeniu radia subwoofer daje lekki bass a po chwili dostaje całą moc i wali jak na imprezie. Głośniki w półce nadal milczą. Końcówka Mocy na wykończeniu? Instalacja ma dwa lata więc wądpie bardzo żeby była winna bo nikt nic nie grzebał w tym od dwóch lat. Akurat przy końcu gwarancji wzmacniacza musiało zacząć się walić coś :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...