Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 TDI] Wariujący prędkościomierz i centralny zamek.


Daredevil93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W czwartek kupiłem Audice A4 B5 z 1995 roku z silnikiem TDI. Zrobiłem nią już 600 km, wcześniej bez problemu. Wczoraj jednak po przejechaniu ok. 80 km. patrze a tu wskazówka prędkościomierza na zerze. Do miejsca docelowego miałem jeszcze jakieś 15 km. Po drodze zauważyłem że co jakiś czas wskazówka "drygnie" i przez chwile pokaże prędkość, a później znowu na zero. Tak samo wraz ze wskazówka przestał prawidłowo działać licznik przebiegu. Z rana jak musiałem podjechać do miasta prędkościomierz przez chwilę zaczął wskazywać a później ta sama sytuacja co wcześniej. Będąc na parkingu zauważyłem że podczas cofania licznik pokazuje prędkość normalnie, nawet jak wtedy się ruszy do przodu to też prawidłowo funkcjonuje. Niestety jednak przez chwile bo później znowu to samo. Osobiście podejrzewam że to może być coś z czujnikiem prędkości na skrzyni albo jakąś wiązką, lecz nie wiem dokładnie gdzie ten czujnik się znajduje. To jest mój pierwszy problem, a drugi to kwestia zamka centralnego. Kiedy kupiłem auto problem z zamkiem już był, a polegał na tym że po każdorazowym przekręceniu kluczyka w drzwiach (nie ważne czy otwieranie czy zamykanie) czy to kierowcy czy pasażera, wszystkie rygle zaczynają się wysuwać i chować. I tak bardzo długo oraz często nierównomiernie. Zazwyczaj zostawiając któreś z drzwi zamknięte lub otwarte. Poprzedni właściciel tłumaczył sprawę w ten sposób że przez ten okres kiedy były roztopy i powietrze było wilgotne to w przewodach wytrąciła się woda i teraz centralny głupieje. Tak więc mam dwa "wariujące" problemy i prosiłbym o pomoc.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

Michał

P.S. Przepraszam, że się tak rozpisałem ale chciałem przedstawić w wyczerpujący sposób każdy aspekt tych dwóch problemów w celu rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z prędkościomierzem też miałem taki problem, działo się dosłownie to samo, jadąc normalnie prędkościomierz w pewnym momencie zaczynał skakać i przestawał działać, po zatrzymaniu się i ruszeniu do tyłu przez jakiś czas znowu działał prawidłowo, problemem okazał się właśnie czujnik prędkości w skrzyni biegów, auto z opisu.

Co do drugiego problemu to niestety nie pomogę Ci, może inni coś podpowiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę, a gdzie ten czujnik dokładnie się na skrzyni znajduję, bo jak sprawdzałem to zauważyłem że jak stojąc na wprost silnika przy otwartej masce to po mojej prawej ze skrzyni wystaje wiązka, która prowadzi do kostki. Czy to to? Czy demontaż i wymiana są trudne? Oraz gdzie najlepiej go szukać i w jakich cenach oscyluje? Przepraszam za tyle pytań ale korzystam z okazji.

NOWY CZUJNIK PRĘDKOŚCI Audi A4 A6 Avant Wszystkie! (2984438297) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - czy taki czujnik zda egzamin czy lepiej kupić używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko okazała się czujnik miałem identycznie jak ty ale to niestety nie czujnik i leży gdzieś w szafie. W moim przypadku okazało się iszkodzenie okładziny wewnątrz skrzyni ona jest taka magnetyczna i daje impulsy na czujnik i trzeba było wymienić skrzynie.

Ad2. zobacz pompkę w bagażniku może zimne luty bo coś mi się nie wydaje żeby woda była w przewodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że to tylko czujnik, bo nie uśmiecha mi się skrzyni wymieniać :kwasny: . Zaraz skocze do garażu, wyciągnę pompkę przyniosę do domu i spróbuję coś podziałać. Ale czy jakby coś było nie tak z zimnymi lutami to by czasmi pompka wcale nie działała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami chodzi ok a czasami nie czujnik to możesz sprawdzić w ten sposób że weź sobie magnes taki co przyciąga wyjmij czujnik ze skrzyni i energicznie tym magnesem przesuwaj tak lekko stukaj szybko a druga osoba niech zobaczy czy wskazówka się rusza na liczniku na włączonym zapłonie. Jeżeli się będzie ruszać to poszła wykładzina najprawdopodobniej:wink:. Jeżeli nie drgnie to czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebrałem pompkę, oglądnąłem płytkę z każdej strony i nigdzie nie zauważyłem żeby gdzieś pojawił się jakiś zimny lut. Już nie wiem co to może być. Zauważyłem też że jak pompka pracuje, tzn. zamknę drzwi to jeden rygielek się nie opuszcza tylko reszta chodzi, może to coś wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...