Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek i akumulator, problem


jary1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chyba padł mi akumulator, centralny otwiera tylko drzwi kierowcy( wcześniej było wszystko OK) , samochodu nie da sie odpalić. Chciałem podładować akumulator ale maska się nie otwiera. Co w takiej sytuacji robić ??

Samochod stał 5 dni nie odpalany, wcześniej nic nie wskazywało na rozładowanie akumulatora.

Czy to wina akumulatora czy czegoś innego ??

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się ten dzyndzel nie wysuwa...tez mnie to dziwi, jeszcze bede kombinował

---------- Post dopisany at 11:55 ---------- Poprzedni post napisany at 11:53 ----------

OK juz sie otworzyła :)

---------- Post dopisany at 11:56 ---------- Poprzedni post napisany at 11:55 ----------

Teraz trzeba podpiać kabelki i sie zobaczy czy to akumulator

---------- Post dopisany at 13:51 ---------- Poprzedni post napisany at 11:56 ----------

Wszystko gra :) Wina akumulatora...narzeczona zostawiła włączone radio ... i aku sie wyładował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystam temat..

Jaki powinien byc pobor pradu centralnego zamka ? Moze ktos kiedys mierzyl. Mi dosc sporo wciaga pradu wiec poki co odlaczylem centralny zamek i zamykam z kluczyka :kwasny: ( To nie pompka centralnego bo po odlaczeniu pompki nie ma roznicy w poborze pradu. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy to na pewno centralny zamek pobiera prąd? Podłącz multimetr z jednej strony do akumulatora, a z drugiej do klemy która była do aku podłączona. Sprawdź jaki jest pobór prądu - ilość mA, a następnie wypinaj po kolei bezpieczniki i sprawdź czy zmienia coś się. Jeżeli znajdziesz ten bezpiecznik po wyjęciu którego prąd poboru spada, to sprawdź za co ten bezpiecznik odpowiada :wink: Potem to już tylko sprawdzić gdzie leży dokładnie przyczyna.

Ja u siebie mam dokładany alarm, i prąd poboru podczas zamkniętego auta wynosi 15-20mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez robiłem.. u mnie jakos miernik nie chce banglac na mA, wiec badalem na ustawieniach 10A

I wyskoczylo 0.11A ( bez roznicy czy zamkniety czy otwart samochod ) po wyjeciu bezpiecznika od centralnego zamka ( dokladany ) spada do ~0.03(2)A . W instrukcji nigdzie nie moge znalesc informacji ile powinno urzadzenie wcinac pradu, ale wydaje mi sie ze to jest o wiele za duzo. Gdzie w internecie spotkalem sie z informacja ze ponoc funkcja domykania szyb tyle ciagnie. Zebym mial troche wiekszy garaz, albo chociaz bylo cieplo na zew, to bym odpinal i badal. Stad tez moje pytanie, moze ktos badal ile u siebie pobiera centralny zamek bo przy 0.11A dlugo nie postoii mi auto i szkoda mi akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...