Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzypi i wyje pompa? przy skręcaniu


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dzisiaj zaczęła mi skrzypieć kierownica przy max skręcie zarówno w lewo jak i w prawo. Piszczy coś wtedy i drży kierownica. Wiem że przy max skręcie zawsze pompa mocniej pracuje ale teraz jest głośniejsza niż kiedyć i dodatkowo czuć mrowienie na kierownicy. Dzieje się tak na postoju. cichnie gdy dodam trochę gazu. Macie jakieś propozycje co to może być?

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wymień płyn , może jest tak stary że stracił swoje właściwości . jezeli nic to nie pomoże , to tylko zostanie wymiana pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to robie przez zbiorniczek , strzykawa , wężyk i wyciągam . zalewam świeży . Włączam silnik , kiera raz w prawo raz w lewo , i powtarzam operację aż do uzyskania czystego płynu . nie wiem jak Twój płyn wygląda , bo u mnie było coś raczej co kiedyś było płynem. pompa wyła nie miłosiernie , ale wymiana płynu pomogła. Jeżeli płyn jest wmiare czysty to wymienianie go niewiele już pomoże , to już tylko pompa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna odkrecic przewod przy pompie...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używkę pompy znajdziesz za 200-300zł + płyn G00400M2 42zł + robocizna/ew wymiana samodzielna to wtedy czteropak:wink: ... Niestety u mnie w B7 musiałem odsuwać przód bo nie odkręcisz koła od pompy ale w B6 może obejdzie się bez tego bo jest inny wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie ja tez mam problem z wspomaganiem mianowicie po odpaleniu samochodu strasznie skrzypi na wolnych obrotach równiez przyskrecaniu.

wymieniłem pompe i wcale sie nie polepszyło a wrecz jest jeszcze gorzej bo wyje głosniej ,dodam ze przy starej to buczenie ustawało po jakims czasie .

co moze byc przyczyną ?

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank masz do wymiany rolkę/sprzęgło jednokierunkowe alternatora. Kup zamiennik INA cena ok. 100 zł. Ja też myślałem, że poszła mi pompa ale całe szczęście przed wymianą doczytałem temat o rolce alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...