Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odłazi farba :(


hejneken

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podczas mycia na ręcznej zauważyłem, że odlazła mi farba z tylnych drzwi... na początku myślałem, że to jakieś błoty, podchodze, lukam a ty takie coś ehhhhhh :

dsc0128.jpg

Na przednich drzwiach mam podobny problem, tak już było jak ją kupiłem:

dsc0134zy.jpg

Panowie powiedzcie mi co ja mam z tym zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że już rdza się pojawiła :kwasny: .Usuń resztki odpadającej farby,na drzwiach musisz zdemontować listwę i porządnie oczyścić. Zamalować to podkładem reaktywnym,na to dać podkład akrylowy,dorobić lakier pod kolor auta i pomalować.Podkładów pewnie nie kupisz w małych ilościach,tylko w opakowaniach 0,2l,za dorobienie lakieru zapłacisz ze 20 zł.Myślę że 50- 60 zł się zmieścisz z całoscią.Maluj w temp powyżej 20 stopni i porządnie odtłuszczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak bo i tak już rdza jest czyli powłoki nie ma ocynkowanej, dotrzyj to papierem 320 na mokro potem 600 do róności, a zacznij od listwy w górę będzie wygodniej pomalować, po zmatowaniu daj środek na rdzę który ja wypala (są takie BURNOX Epoxy np.) na to podkład i podkład 800 i zrób mu małą zaprawkę z bazy. Po nałożeniu bazy zrób mat w większym polu niż baza papierem 800 i przy pryskaj klarem i potem polerować całą część drzwi po zmatowaniu papierem 1500 na mokro (dzwi i zaprawkę) :naughty:- zaprawka gotowa :decayed:

Ale generalnie lepiej malować drzwi od listwy w górę a tak masz taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to audi tez rdzewnieje

niektore egzemplaze lapie rdza

Chyba jak bylo wczesniej co robione i blacha byla zdarta z ocynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko koroduje. Każdy samochód od momentu wyprodukowania koroduje. Ocynk i wszelkie powłoki tylko spowalniają proces. A każde uszkodzenie powłok ochronnych znacznie proces korozji przyśpiesza.

A jak już mówimy o odłażeniu lakieru, to powiewy wiosny odsłoniły smutny obraz i u mnie ...

I tak się zastanawiam, czy jest sens zabezpieczyć to lakierem bezbarwnym z zestawu do zaprawek? bo do lakiernika raczej prędko nie trafię z tym.

img6296xd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

element raczej malowany był... bo tak to klar chyba by nie schodził... miałem podobne sytuacje... i zawsze wychodziło, że miejsce było lakierowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś było podmalowane bo mi mówili w serwisie przed zakupem, że jest coś ale tylko jakiś fragment maski. Może to właśnie w tym miejscu :)

Miałem prostować i malować błotniki a dojdzie jeszcze maska...

chciałem to tylko bezbarwnym zabezpieczyć jakoś do lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rób z tym nic bo jeszcze gorzej będzie, a bezbarwny Ci odejdzie musiałbyś matować miejsce - najrozsądniej podkładem dać ale to nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo tylko ze na tylnej klapie przy tej aluminiowej listwie co jest zamek. I z prawej i z lewej strony odchodzi lakier a ostatnio po marznacym deszcze zauwazyłem ze kawałek odskoczył i pod farba jest rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...