Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lampki podsufitki ala passat w8


hectic

Rekomendowane odpowiedzi

darek995 napisał:
:bag: Jest inna metoda montowania diod bo kupuje się diody płaskie - rozpraszające. Jeszcze trochę OT i zgłoszę temat do zamknięcia:bla:

:bag:

dobra bo widze ze tu jest jeden madrzejszy od drugiego..... Kolego Darku czy montowalej jakiekolwiek diody w lampce? ja montowalem plaskie wypukle i jakie jeszcze znalazlem..... i ogolnie nie ma fajnego efektu z tego powodu ze dioda musi chociaz lekko wejsc w otwor a co za tym idzie swiatlo jest slabo rozproszone i bardzo latwo zobaczyc diode co dosc mocno denerwuje, wepchniecie diody glebiej powoduje przebijanie swiatla bokami.... sa dostepne gotowe orginalne moduly jakie mozna zamontowac w lampce o ile miejsce na to pozwoli mozna pobawic sie tez w inny sposob ale jest o tym osobny watek w ktorym sa nawet podane nr tych diod........ co do lampki z polifta wszystko sie zgadza.... ale jest do tego osbny watek.....

i co za tym idzie w takiej lampce nie trzeba montowac diod podswietlanych przyciskow bo tam wszystko jest, wycinac podsufitki czy jej usztywniac....podlaczenie jest inne bo taka lampka posiada gniazdo 6pinowe..... piszecie ze lampka z w8 jest droga.... zobaczcie jeszcze ile przejscowka kosztuje..... ktora jest banalna do zrobienia itp....

dobra wolaj zielonego niech posprzata....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzyło mi się to już robić w A80 i kolegi a4 i udało się, tak jak mówisz kwestia dobory diod i tego jak wystają, ale u mnie zdały egzamin płaskie.

P.S

Robimy zamieszanie a kolega ma ROBIONĄ lampkę co kupił i nawet nie ma podświetlanych przycisków :decayed: zobacz sobie dropsone i spytaj właściciela wątku jak mu świeci i czy nie po oczach - jest taka aukcja co gości sprzedaje za 89zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeszukiwałem forum w celu znalezienia wskazówek odnośnie instalacji lampki z W8 ale nie trafiłem na nic ciekawego. Zainstalowałem takową u siebie, wtyczka zasilająca była identyczna jak fabryczna, lampka pasuje p&p. Czerwone diody natomiast mają do ich zasilania wyprowadzony dodatkowy przewód, który w wersjach po 2gim lifcie najlepiej wpiąć do wtyczki sterowania światłami. W wersjach przed 2gim liftem wiadomo do sterowania światłami jest manetka, więc opcja odpada - ale można kabel wpiąć do gniazda bezpiecznika świateł postojowych - efekt ten sam. Jednak po wpięciu się w światła postojowe diody świecą się przez cały czas użytkowania auta.

Pytanie. Czy ktoś ma pomysł jak i gdzie można wpiąć się z zasilaniem owych diód? Rozważałem możliwość wpięcia się w zasilanie lampki podsufitki, wtedy po jej włączeniu bądź otwarciu drzwi diody będą się paliły, jednak to mało oryginalne. Może da się wykonać instalację tak aby diody zapalały się razem z oświetleniem nóg (które mam w planie) i całego wnętrza, ale dodatkowo była możliwość uruchomienia ich np osobnym włącznikiem?

Proszę o sugestie, nie chcę odwalić wiochy :F wolę, żeby było to coś zbliżonego do jakiejś funkcjonalności z fabryki.

PS. mam instrukcję instalacji dodaną od sprzedawcy, czy zna ktoś efekt podłączenia w polifcie? Czy diody gasną po zmianie świateł z postojowych na mijania?

lampka:

http://s4.postimage.org/6o86kkc7d/DSC_0696.jpg

wepnij sie w wtyczke licznika T26a w pin 19 tam sie wpina przewod od podswietlenia lampki w8

---------- Post dopisany at 19:01 ---------- Poprzedni post napisany at 19:00 ----------

i zmien temat na montaz lampki "ala passat w8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy podejcie ta lampka z pierwszego linku do mojego ADRa z szyberdachem 1995, nic tam nie będzie przeszkadzało? Nie chce sie naciąć że potne podsufitkę a tu mi coś nie wejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz to uważnie i bez pośpiechu, nie wycinając zbyt wielkiego otworu to nie widzę żadnych przeszkód żeby ładnie siedziała w podsufitce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włącza się ambiente w fabrycznie zainstalowanej lampce z W8/R32 ? Po zapłonie czy po przekręceniu świateł ? Wiem, że ambiente z lusterka załącza się od razu po zapłonie, ale jak jest z lampką ?
Edytowane przez locarno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów 

Sorry że Passat ale podłączenie raczej na 99,99 % będzie takie same a może to komuś też się przyda a niechce zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum 

Proszę wszystkich o pomoc podłączeniu lampki oświetlenia kabiny VW PASSAT B5 FL z szyberdachem , wszędzie na internecie są schematy i gotowe kostki bez szyber dachu a ja mam z szyberdachem i nie mam pojęcia jak to podłączyć

Lampka jest z Skody Super B z mojej starej lampki wychodzą 2 kostki

kostka z 3 żyłami
kostka z 5 żyłami

Druga sprawa jakie tam kupić diody żeby zmienić podświetlenie przycisków itp.

Czy ten potencjometr będzie chodził zgodnie z moim szyberdachem

Jeszcze jedno jaki jest nr tej Lampki oryginalnej z Passata W8 z szyberdachem i podświetleniem 

W ASO na dzień dzisiejszy taka lampka kosztuje 600 zł 

Same diody podświetlenia przycisków kolor czerwony w ASO także nie dostępny 

Jeszcze raz proszę wszystkich o pomoc

IMG_3153.jpg

IMG_3152.jpg

IMG_3151.jpg

IMG_3148.jpg

IMG_3149.jpg

IMG_3150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...