Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy 16396, 17536, 17544 - czujnik wału i przepływomierz ?


kukems

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Robiłem w aucie ostatnio parę rzeczy bo już nadeszła chwila. Zatem, wycięty został katalizator (została pusta pucha od kata), wymieniony napinacz łańcucha, pompa paliwa i pompa oleju plus oczywiście olej i filtr. Turbina została zregenerowana. Silnik odzyskał moc, ale jeszcze nie chodził równo, po podłączeniu do kompa wyszła cewka na 4 cylindrze. Po wymianie i skasowaniu błędów przestało rzucać silnikiem jednak auto straciło moc i zaczęło się dusić.

Po jakimś czasie pojawiły się znowu błędy jak w temacie. Silnik ma więcej mocy, chodzi nie równo i kopci na czarno (za dużo paliwa).

Jeżeli chodzi o 16396 - czujnik położenia wału to już zamówiłem nowy czujnik.

Nie wiem co z pozostałymi i czy ten katalizator pusty może być czy lepiej wstawić tam jakąś rurę ?

Poniżej błędy:

Screen_Shot_2013_03_04_at_21_03_29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiałem go osobiście, w warsztacie to robili. Mogli to zje .. psuć ? Mam wrażenie że nie jest to najlepszy warsztat.

EDIT: Rozmawiałem z warsztatem, wstawili używany napinacz i mówią że to może być wina napinacza, że niby był ok ale jakoś po przejechaniu dosłownie kilku dziesięciu km jest zjebany już mam ich dość, partacze pierd ... ***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz musi byc sprawny i przy wymianie trzeba ustawic koła na znaki i musisz miedzy znakami miec odpowiednia ilosc ogniwek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy znakami powino byc 15 beczułek . bład 16396 nie mówi nic o zadnym czujniku tylko o nie osiagnietym wartosci przestawienia wałka ssacego .moze to byc spowodowane uszkodzona cewka w nastawniku , zbyt niskim cisniem oleju ,uszkodzonym napinaczem ( nastawnikiem łancucha ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...