Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przejecie znizek OC po sprzedajacym ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam otoz dzis ubezpieczalem swoja A4 jestem jedynym wlascicielem ( brak wspolwlascicieli) , jest to pierwszy ubezpieczony pojazd na mnie nigdy wczesniej nie bylem wlascicielem ani współwłaścicielem pojazdow mam 22 lata. Otoz do sedna po przeczytaniu umowy widnieje tam ze zastosowano 40 % znizki wiec mam do was pytanie z kad ta znizka ? .

Doczytalem sie o mozliwosci przejecia znizek po sprzedajacym , rok temu nabylem quada ktory mial wazne oc na 11 miesiecy , zglosilem sie do PZU i tam oswiadczono mi ze to ubezpieczenie jest normalnie wazne nic nie musze doplacac i moge jezdzic do konca waznoci tego OC wypisano mi tylko aneks do tego ubezpieczenia , zawierajacy informacje ze jestem obecnym wlascicielem pojazdu.

Troche to zagmatwane ale mozecie mi w jasny sposob wytlumaczyc o co tu tak naprawde chodzi :P czy np. po sprzedaniu quada i zgloszeniu o sprzedazy w pzu lub poprostu uplywie waznosci tego OC , przy nastepnym kupnie Oc samochodu badz quada bede mial dalej te 40% znizek czy wroce do 0 + zwyżka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczales przez telefon ? albo online ? widocznie doszło do pomylki albo przez ciebie jak podawales dane albo przez osobe ktora ubezpieczala, teraz normalnie to zwyzki powinienes miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz odpowiedzi:

§ OC po zakupie samochodu

motoEkspert: Zakup samochodu używanego - Ubezpieczenie samochodu używanego

generalnie zależy to od ubezpieczyciela - w twoim przypadku normalnie powinieneś płacic bardzo wysoka składkę za OC ... bys się pewnie złapał za głowę i albo szukał kogoś na współwłaściciela by korzystać z jego zniżek lub zmienił auto inne gdzie OC nie będzie tak bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli SAM nie wypracowałeś sobie zniżek - nie ma takiej opcji żebyś "w spadku" dostał po Kimś 40%. Towarzystwo wkrótce się do Ciebie zgłosi po dopłatę do tego OC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedyna twoja opcja to np tata, mama, dziadek jako współwłaściciel samochodu i z jego zniżek korzystaj a Ty z każdym rokiem wyrabiasz sobie swoje zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...