Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy to ma sens ??(glosniki)


Pulpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,szukam od jakiegos czasu glosnikow do swojej audianki, ale chyba mam dylemat , a mianowicie na poczatku myslalem nad jakimis infinity 13-ami w drzwi z odseparowanymi tweeterami i 16 w tyl dwu-drozne plus jakis wzmacniacz infinity albo jbl . Ale poczytalem troche na forum i wymyslilem sobie ,ze w dzwi 13-tki Vibe A5V1 http://cgi.ebay.co.uk/VIBE-A5V1-2-WAY-CO-AXIAL-SPEAKERS-GREAT-SOUND-BRAND-NEW_W0QQitemZ190184387428QQcmdZViewItem?_trksid=p3286.m20.l1116

a w polke z tylu infinity kappa 652.7i 16 cm

http://cgi.ebay.co.uk/INFINITY-KAPPA-652-7i-6-5-inch-225W-CAR-SPEAKERS-16CM_W0QQitemZ120275545436QQcmdZViewItem?hash=item120275545436&_trkparms=72%3A3270|39%3A1|65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14

i piecyk pod to JBL gto 4060 http://cgi.ebay.co.uk/JBL-GTO-4060-CAR-AMPLIFIER-4-channel-600w-AMP-BASS-new_W0QQitemZ140243155811QQcmdZViewItem?hash=item140243155811&_trkparms=72%3A3270|39%3A1|65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14

I to by latalo pod alpine cda-9857, ktora juz mam chociaz tyle :>

No i tu moje pytanie czy cos takiego da rade ? I czy troche nie polecialem z tym wzmacniaczem? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj głośników na tylną półkę (lepiej jaką skrzynie do bagażnika) , a te Vibe mogą być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj głośników na tylną półkę (lepiej jaką skrzynie do bagażnika) , a te Vibe mogą być

skrzynke i wzmacniacz pod nia juz mam .czyli teoretycznie moglbym np. zlac tyl zostawic serie i podpiac ja do radia ,a zamiast 4 kanalowego piecyka kupic lepszy 2 kanalowy i zasilc nim sam przod.

A co ze wzmacniaczem da rade ten JBL pod te Vibe-y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak masz skrzynie i wzmaka do niej to tylko przód i 2 kanałówke na przód i starczy tyłu nie rób , a nie lepiej dać na przód 16 ?? więcej roboty ale sie opłaci , a co do wzmacniacza to da rade ale lepiej kup 2 kanałówke jakieś innej firmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpóść sobie 13 z przodu, tez chciałem polepszyć dzięk, wsadziłem JBL (porażka) potem komplet ori BOSE (niewiele lepiej ale zawsze lepiej)

wkońcu zdecydowałem się na zabudowe i w przód 16, wcisnąłem DLS UP6i, twetery w słupki i teraz jest kosmos :shocked:

tylne drzwi pozbawiłem dzwięku tylko wygłuszyłem i w bagarzniku 25" Carvin Vega wiekszy mi nie leży bo lubie dynamiczny czysty dźwięk a nie trzepanie klapą.. całość napedza solidna 4-kanałówka

teraz to jest to, porównując bose to jak bym słuchał radia w cinkolu ciotki z jednym 10w papierowym głosnikiem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,szukam od jakiegos czasu glosnikow do swojej audianki, ale chyba mam dylemat , a mianowicie na poczatku myslalem nad jakimis infinity 13-ami w drzwi z odseparowanymi tweeterami i 16 w tyl dwu-drozne plus jakis wzmacniacz infinity albo jbl . Ale poczytalem troche na forum i wymyslilem sobie ,ze w dzwi 13-tki Vibe A5V1 http://cgi.ebay.co.uk/VIBE-A5V1-2-WAY-CO-AXIAL-SPEAKERS-GREAT-SOUND-BRAND-NEW_W0QQitemZ190184387428QQcmdZViewItem?_trksid=p3286.m20.l1116

a w polke z tylu infinity kappa 652.7i 16 cm

http://cgi.ebay.co.uk/INFINITY-KAPPA-652-7i-6-5-inch-225W-CAR-SPEAKERS-16CM_W0QQitemZ120275545436QQcmdZViewItem?hash=item120275545436&_trkparms=72%3A3270|39%3A1|65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14

i piecyk pod to JBL gto 4060 http://cgi.ebay.co.uk/JBL-GTO-4060-CAR-AMPLIFIER-4-channel-600w-AMP-BASS-new_W0QQitemZ140243155811QQcmdZViewItem?hash=item140243155811&_trkparms=72%3A3270|39%3A1|65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14

I to by latalo pod alpine cda-9857, ktora juz mam chociaz tyle :>

No i tu moje pytanie czy cos takiego da rade ? I czy troche nie polecialem z tym wzmacniaczem? :mysli:

Moge wiedziec czym sie sugerowales dobierajac poszczegolne komponenty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to tym co wyczytalem na forum przynajmniej w kwesti glosnikow przednich(vibe'ow) i ostatecznie raczej zrezygnuje z tych 13 na rzecz 16 teraz tylko musze znalezc panele na nie w anglii i bedzie dobrze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki Vibe o których wspominasz sa współosiowe. W A4 w przednich drzwiach mozna zamontowac zestaw odseparowany. Chcesz zakupic panele na glosnik 16cm (ktore do tanich nie naleza) i zamontowac tam coaxy ? Chyba rozsadniejszym wyjsciem bedzie zakup zestawu odseparownego z glosnikiem 16cm, zamontowac to w zakupione panele a efekt bedzie duzo lepszy.

Wzmacniacz o ktorym wspominasz nie sprawdza sie w konfiguracji zestaw odseparowany + subwoofer. Ma zbyt slaba moc i fatalna jakosc dzwieku ale za to ma ladne 3 pomaranczowe literki i pleksi :wink4:. W tym budzecie jest kilka ciekawszych propozycji.

Skoro zakupiles skrzynie to zaweziles sobie w duzym stopniu wybor glosnika bo teraz musisz znalezc taki, ktory bedzie potrzebowal akurat takiego litrazu jaka ma Twoja skrzynia.

Z tego wszystkiego co wymieniles najlepszym wyborem jest Alpine ktore mimo wszystko nie schodzi ponizej pewnego poziomu.

Dobor sprzetu zaczales troche od konca i mozesz nie osiagnac optymalnego efektu a chyba zalezy Ci na madrym wydatkowaniu pieniedzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk wydawac pieniadze to tylko madrze :> nie ale tak powaznie to te glosniki musialem przez pomylke takie podac bo mysle tylko o zestawie odseparowanym i to najlepiej takim w ktorym tweetery zmieszcza sie w standardowe miejsca ,a co paneli to widzialem foto-poradnik na forum mowiacy o tym jak ''upchnac''16-tki bez zakupu paneli tylko teraz pytanie czy bede w stanie to zrobic samemu ,liczac ze jakies tam zdolnosci moze bym i wygrzebal do tego,ale za to checi sa ogromne . Co do wzmacniacza to wybor JBL jest zupelnie przypadkowy wlasciwie to nawet nie bardzo bym go chcial ,ale pomyslalem ze jakos da rade .Skoro powiedziales ze za ten budzet mozna zlozyc cos lepszego to czy moglbym proscic Cie o to bys napisal jak Ty bys skompletowal taki zestaw ??

A co do alpine to mialem w tym samym czasie jeszcze pioneera deh-9800 bt ,ale doszedlem do wniosku ze lepiej bedzie sobie cos za niego kupic :naughty:a co do alpine to zauwazylem ze cos sie z nia dziwnego dzieje i ma objawy tak jak by sie grzala nie tak maksymalnie bo wtedy wlacza sie cos w stylu trybu awaryjnego ale ma problem po dluzszym graniu(przeskakuje) :confused4: ja bym obstawial na laser albo na cos z odprowadzaniem ciepla bo nie pamietam juz czy wentylator na radiatoze dzialal bez przerwy czy wlaczal sie powyzej pewnej granicy jesli powinien dzialac ciagle to czy jest mozliwe ze kabel sie odlutowal lub cos stalo sie z wentylatorem?? jesli radio mi sie poskladalo to przynajmniej wiem ze teraz kupie 9855r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz glosnikow 16cm w drzwi bez paneli zewnetrznych to ciekawy pomysl ale odrazu pojawia sie pytanie - ile z dzwiekow przetwarzanych przez glosnik przedostaje sie bez strat do kabiny a ile zostaje pochloniete przez tapicerke ? W fabryczne miejsca spokojnie zmiescisz tweeter 25mm ale na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad umieszczeniem tweetera na podszybiu. Takie rozwiazanie ma mnostwo zalet i jedna wade - jezeli nie zabudujesz go w slupku to nie wyglada zbyt ladnie.

Co do moich propozycji to najpierw musialbym dowiedziec sie czegos wiecej o Twoich wymaganiach , oczekiwaniach i jaki efekt chcesz osiagnac dobierajac poszczegolne komponenty. Dobrze byloby gdybys napisal czego chcesz uniknac, czego nie lubisz itp. Musisz tez napisac jaki jest budzet na poszczegolne elementy audio.

Naglosnilem juz wiele samochodow z kierownica po prawej stronie, ktorych wlasciciele przyjechali na urlop do Polski . Na szczescie udalo mi sie sprostac ich wymaganiom i osiagnac efekt taki jakiego oczekiwali :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweeter w podszybie tez wchodzi w gre nawet mi znajomi doradzali ze bedzie lepiej bo sami maja . Co do moich wymagan wzgledem audio to trudno to wlasciwie sprecyzowac .Co do budzetu to hmm myslalem tak mniej wiecej jakies 100 funow glosniki i jakas 100 na piecyk trudno jest mi powiedziec jak to bedzie wygladalo w pln'ach :)ale pewnie w miare podobnie.

A czy mogl bys przedstawic mi jakis zestaw w takim budzecie,ktory wedlug Ciebie dal by rade zagrac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o firme Vibe to w Polsce sa ceny chyba zblizone wiec zestaw w tym przedziale cenowym jest calkiem dobrym wyborem. 100 funtow na wzmacniacz to jakies 400zl a za taka kwote nie kupisz NIC godnego uwagi (pomijajac oczywiscie sprzet z drugiej reki). Jako subwoofer moglbys zainteresowac sie seria Black Air (uwazam ze warto mimo ladnego wygladu :wink4:). Jako zrodlo dzwieku poszukaj cos mniej krzykliwego ale z dobrym brzmieniem czyli zawezasz sobie wybor do kilku modeli firm Alpine ,Clarion Kenwood w okolicach 150 funtow.

W takiej konfiguracji najslabszym ogniwem w Twoim systemie pozostaje wzmacniacz a kazdy system brzmi tak jak jego najslabsze ogniwo wiec dozbieraj kilka funtow i spraw sobie cos godnego uwagi a napewno cierpliwosc poplaci. Nie wiem jakie sa Twoje wymagania i czego oczekujesz wiec ciezko mi trafic w Twoj gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym doradził tak: na przód tylko i wyłącznie 16cm!!! np. DLS, Vibe-chociaż nie słyszałem żeby sporo ludzi dawało Viba na przód, DLS jest konkretniejszy... no ale, na przód 400 zł wystarczy na taki gorszy zestaw odseparowany, odrazu złóż ten przód na grubszych kablach tj. 2,5mm2, co do montowania w podszybiu, możesz narazie dać w oryginalnie miejsce do tapicerki, potem później przy odrobinie czasu zamontować w podszybie

żadnych głośników na tył...

wzmak, na początek 4 kanałówka, na nowy piec taki konkretniejszy musisz wydać 300 funtów czyli ok. 1200 zł ale to i tak słabe, jedynie używka, mowa o prawdziwch firmach typu, vibe, US Amps, u-dimension, JL Audio i tego typu, okablowanie to też ok.70 funtów bo jeśli chcesz wydać pare groszy to wrzucaj JBL i infinity a będziesz miał tanio i na wzmakach carpower jak to się wrzuca do golfaIII i jest lans, natomiast jeżeli chcesz coś lepszego, gdzie nie usłyszysz tylko wysokich tonów to bierz coś z wyższej półki... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie troszke poza tematem naglosnienia drzwi ,ale wciaz dotyczy ono audio wiec pomyslalem ze nie bede zakladal nowego tematu ,a mianowicie

1. Majac do wyboru skrzynke w bagaznik aktywna lub pasywna ,ktora lepiej wybrac ??

2. Ktora z tych opcji bedzie lepsza :

Vibe CBR12

http://cgi.ebay.co.uk/Vibe-CBR12-CBR-12-12-inch-Built-In-Amp-Sub-Box-Active_W0QQitemZ360073040957QQcmdZViewItem?hash=item360073040957&_trksid=p3286.m14.l1308

czy

Vibe Slick Bass Pack 0.1

http://cgi.ebay.co.uk/Vibe-Slick-Bass-Pack-12-Subwoofer-2-chan-Amp-wires_W0QQitemZ280249489169QQcmdZViewItem?hash=item280249489169&_trksid=p3286.m14.l1318

Raczej myslalem o tej pierwszej, aktywnej ,ale chcial bym wiedziec co o tym myslicie Wy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...