Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Duży spadek mocy na klimie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam!

mam pytanie! jak włączę i wyłaczę klimę to następują przez chwilę takie wibracje całego samochodu! czy to normalne?

i drugie pytanie

czy u was też jest tak bardzo odczuwalny brak mocy na klimie? u mnie samochód sprawia wrażenie jakbym go załadował na maksa bagażami i jeszcze wsadził 5 osób! strasznie zamulony jest na tej klimie! o co chodzi???

Opublikowano

Kiedy klime miałeś w przeglądzie?

Spadek mocy na klimie jest no ale nie aż taki wielki jak mówisz. Najprawdopodobniej masz mało czynnika

Opublikowano

co do ilości czynnika to sie nie wypowiadam bo niewiem ale moge coś powiedzieć z włsanych doświadczeń ogólnie klima bierze dużo prądu więc jak byś miał słaby alternator to spadki napięcia mogły by spowodować spadek mocy ..... ja mam wskaźnik napięcia i klima duż ciągnie al;e spadek nie jest tak duży ale jest

Opublikowano

Ale nie aż tyle.Podjedz sprawdz ile czynnika a może zaciera się sprzęgło na sprężarce :)

Opublikowano

sorki Bedzie OT musicie mi teraz wytłumaczyć jaki wpływ na moc ma ilość czynnika i zacierające się sprzęgło

Opublikowano

Ogólnie jak masz mało czynika to czujnik powinien wyłączyć kompresor,a co do sprzęgła - zaciera się .Klimę należy włączać nawet w zimie na chwilę kilka razy w miesiącu.Aby kompresor mógł pracować i się nie zatarł.W czynniku jest olej którym jest smarowany kompresor.Jak jest go mało to się zaciera ,ale czujnik musi być uszkodzony. :)

Opublikowano
  • Autor

Kiedy klime miałeś w przeglądzie?

Spadek mocy na klimie jest no ale nie aż taki wielki jak mówisz. Najprawdopodobniej masz mało czynnika

kupiłem samochód w marcu więc nie wiem kiedy była sprawdzana! czyli radzicie zrobić przegląd klimy? a czy przy przeglądzie powiedzą mi czy to sprzęgło jest w porządku?

Opublikowano

Tak zrób :) klimę sprawdza sie raz w roku.Przed sezonem aby nie było problemów i kolejek :)

Opublikowano

witam!

mam pytanie! jak włączę i wyłaczę klimę to następują przez chwilę takie wibracje całego samochodu! czy to normalne?

i drugie pytanie

czy u was też jest tak bardzo odczuwalny brak mocy na klimie? u mnie samochód sprawia wrażenie jakbym go załadował na maksa bagażami i jeszcze wsadził 5 osób! strasznie zamulony jest na tej klimie! o co chodzi???

to że zabuja to normalnie - załączenie sprężarki powoduje wzrost chwilowy choć znaczy wzrost obciążenia

martwi mnie spadek mocy - ja u siebie prawie nie widze różnicy jadąc na klimie ON lub OFF.

Kiedy klime miałeś w przeglądzie?

Spadek mocy na klimie jest no ale nie aż taki wielki jak mówisz. Najprawdopodobniej masz mało czynnika

kupiłem samochód w marcu więc nie wiem kiedy była sprawdzana! czyli radzicie zrobić przegląd klimy? a czy przy przeglądzie powiedzą mi czy to sprzęgło jest w porządku?

nie sądzę - to raczej u mechaniora sprawdzisz. U mnie piszczał pasek przy załączaniu układu i dużym obciążeniu początkowym. Również myślałem że to wina braku czynnika - jednak w serwisie okazało się że czynnika jest prawie pełno.

Przy okazji wymiany turbawki obejrzałem pasek i po prostu po wymienie na nowy ( mimo że był naciągany ) po 2 miesiacach pracy rozciągnął się. Poprawiłem naciąg i jest cacy :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.