Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wycena szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego jak nie ufasz lakiernikowi to daj sobie z nim spokój. Wstaw do ASO tam się w zamienniki nie bawią. Niech po naprawie dadzą Ci fakturę. Sprawdz czy faktycznie co być nowe to jest nowe. Ja nie bawił bym się z tym lakiernikiem bo on proponuje Co rozwiazanie bezgotówkowe czyli kasa na jego konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw Auto do aso. Sam tak zrobie bo rzeczoznawca z generali wycenili mi auto na 697zl i tez zderzak za 177:naughty: a do wymiany jest zderzak ori w aso kosztuje bagatela 1800-2000zl + lakierowanie prawe nadkole oraz kierunkowskaz. U mnie koszt lakierowania byl 1,5 raza wyzszy niz czesci zamienne. Ale najpierw znajomy ma zobaczyc czy uda sie cos z tym zrobic. zajmuje sie takimi sprawami i ma napisac odwolanie podobno ma to cos dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem wczoraj z gościem który zajmuje się odzyskiwaniem ubezpieczeń, w poniedziałek jadę do niego na oględziny auta (jest to dobry kolega brata) powiedział że kasy ode mnie nie weźmie ale załatwi fakturę za auto zastępcze i ta kaska dla niego a za uszkodzenie auta wydrze od warty ok 3kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem wycenę i mi trochę ciśnienie podnieśli. Z tego wynika że nawet jak bym kupił używane części to się w tej cenie nie zmieszczę :(

Odszkodowanie wypłacane jest z ubezpieczenia sprawcy, kolizja nie z mojej winy.

Co o tym sądzicie ?

kosztorysy.jpg

kosztorys1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do jakiegs sklepu z czesciami i niech ci zrobia proforme wyceny nowych oryginalnych czesci bo zgodnie z uchwala z dnia 12 kwietnia 2012 roku nie maja prawa dawac ci zamiennikow ani zadnej amortyzacji.

Polecam lekture: Małgorzata Więcko - Wybór części zamiennych do naprawy pojazdu z obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów - Monitor Ubezpieczeniowy nr 34 - czerwiec 2008 - Rzecznik Ubezpieczonych

Oraz kontakt z Rzecznikiem ubezpieczonych tam ci powiedza co i jak

Sam teraz walcze z Generali gdyz policzyli mi zderzak za 177 zl:grin:

Ja napisalem im tak:

"Po konsultacji z Rzecznikiem Ubezpieczonych oraz powołując sie na

Uchwałę składu 7 sędziów SN z 12 kwietnia 2012 r. (sygn. akt III CZP

80/11) oraz art.363k.c. i art.361k.c., prosze o ponowną kalkulacje mojej

szkody o numerze: xxxxxxxxxxx w

oparciu o ceny oryginalnych część o czym mówi w/w uchwała. "

Ai jeszcze jedno odnosnie naprawy. To Ty decydujesz czy chcesz kase czy zeby ci naprawili samochod i nie masz obowiazku przedstawiania faktur bo to jest tajemnica handlowa warsztatu badz sklepu jedynie kosztorys. Jesli beda sie upierac w sadzie masz wygrana sprawe zapadlo juz tyle wyrokow ze hohho:) poszukaj i poczytaj jesli ci sie nie spieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno tak wlaczyłem z warto. doswiadczenie jedno: nie ma sensu wymieniac sie z nimi zadnymi pisemkami. zawsze tak samo odpisza.

naprawiaj auto i wysylaj do nich faktury VAT - zaplaca, i to nawet szybko :)

chyba ze chcesz "zarobic" na swojej szkodzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też już słyszałem opinię że w Wartą to tym bardziej ciężko ugrać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...